Wkradli się nocą do Koloseum, by wypić piwo. Najdroższy trunek w ich życiu

27

Para amerykańskich turystów wypiła prawdopodobnie najdroższe piwo w swoim życiu. Postanowili je spożyć nocą na terenie starożytnego Koloseum w Rzymie. Ten romantyczny eksces kosztował ich 800 euro, czyli ponad 3,5 tys. zł.

Wkradli się nocą do Koloseum, by wypić piwo. Najdroższy trunek w ich życiu
Turyści zostali zauważeni na zabytkowej budowli ok. godz. 5:30 rano (Adobe Stock, ©whitewizzard - stock.adobe.com)

Kto był w Rzymie, ten wie, że nie jest to tanie miasto, a za kolację lub drinka w uroczym miejscu trzeba sporo zapłacić. Dwoje turystów z Ameryki postanowiło jednak pójść w tym tygodniu na całość i wkraść się nocą do flagowej atrakcji rzymskiej stolicy, by wypić piwo.

Wkradli się nocą do Koloseum - słono za to zapłacili

Romantyczne spotkanie o świcie słońca przerwała im policja. Ok. godziny 5:30 czasu lokalnego para została zauważona na drugim pierścieniu dawnego stadionu gladiatorów. Choć prawdopodobnie była to ich najciekawsza randka, to raczej się nie powtórzy.

Policjanci wyjaśnili turystom, że wejście do historycznego obiektu jest nocą zabronione i ukarali ich grzywną w wysokości 800 euro, czyli ok. 3700 zł. Co prawda kwota bardziej przeraża w przeliczeniu na złotówki, ale i tak jest to dość wysoki mandat. Choć może wart takich przeżyć, kto wie?

Wraz z turystami do Włoch wracają problemy

Po kryzysie wywołanym przez pandemię koronawirusa Koloseum jest obecnie jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów. Jak widać, wraz z turystami po pandemii wracają też doniesienia o kolejnych ekscesach.

Źródło: "BBC"

Zobacz także: Antyczne bramy mające ok. 2 tysiące lat. Niezwykłe odkrycie w północno-zachodniej Turcji
Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić