Popularny turystyczny kraj zaostrza restrykcje dla Polaków

13

Cypr zaostrzył restrykcje dla Polaków. Nasz kraj wypadł z kategorii zielonej do pomarańczowej. Oznacza to, że niezaszczepieni Polacy podróżujący na Cypr będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa.

Popularny turystyczny kraj zaostrza restrykcje dla Polaków
Cypr zaostrza restrykcje dla Polaków (Getty Images)

Cypr jest bardzo popularnym kierunkiem turystycznym, także wśród Polaków. W związku z pandemią koronawirusa kraj musiał jednak wprowadzić restrykcje dla podróżnych.

Władze cypryjskie podzieliły państwa na cztery kategorie w zależności od panującej w nich sytuacji epidemicznej. Oznaczono je następującymi kolorami: zielonym, pomarańczowym, czerwonym i szarym.

Polska do tej pory znajdowała się w kategorii zielonej. Oznaczało to, że Polacy nie mieli obowiązku okazywania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa ani odbywania kwarantanny.

Niezaszczepieni Polacy przed podróżą na Cypr będą musieli wykonać test

Od czwartku 21 października te zasady się zmienią. Jak podaje serwis fly4free.pl, Polska, tak jak większość krajów UE, trafiła na pomarańczową listę. Polacy, maksymalnie 72 godziny przed przyjazdem na Cypr będą musieli wykonać test PCR na obecność koronawirusa i okazać negatywny wynik. Dotyczy to jedynie osób, które nie posiadają Unijnego Certyfikatu COVID, czyli nie są zaszczepieni lub nie są ozdrowieńcami.

Zobacz także: Urlop jesienią. Gdzie najlepiej się wybrać? „Ciepło, blisko, bezpiecznie”

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić