Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. IR
|

Wzruszający wpis polskiej stewardesy. Tego lotu nie zapomni nigdy

45
Podziel się:

Polska stewardesa Olga Kuczyńska zamieściła w mediach społecznościowych wzruszający wpis. "Dziś wykonałam chyba najgorszy lot w mojej całej karierze" - zaczyna.

Wzruszający wpis polskiej stewardesy. Tego lotu nie zapomni nigdy
Pasażerka zmarła w trakcie lotu. Na pokładzie obecna była polska stewardesa (Adobe Stock, ©Daniel Avram - stock.adobe.com)

Olga Kuczyńska to polska stewardesa i autorka książki "Życie stewardesy, czyli o tym jak mierzyć wysoko i przekraczać granice". Jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Na swoim profilu na FB praktycznie codziennie publikuje informacje na temat swojego życia, pracy, podróży, a także ciekawostki dotyczące latania.

Śmierć na pokładzie

Post, który opublikowała 16 grudnia bardzo poruszył jej obserwatorów. "Dziś wykonałam chyba najgorszy lot w mojej całej karierze" - zaczęła stewardesa.

"Lot, który niestety zapisze się w mojej pamięci już na zawsze. Przytrafiło się coś, czego żaden członek załogi nie chciałby doświadczyć, widząc człowieka, który wchodzi na jego pokład żywy po raz ostatni" - dodała.

Wpis Olga opatrzyła zdjęciem zachodzącego słońca widzianego z okna samolotu. "Dziś w trakcie rejsu odeszła moja pasażerka. Odeszła cicho, tak po prostu" - przyznaje. - "Wiem, że zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, mimo, że za wiele zrobić się nie dało".

Załoga i lekarze walczyli do końca

Polka napisała, że jest dumna z załogi i lekarzy, którzy podróżowali tym lotem. Pisze, że ich pomoc była nieoceniona, bo "poranek był ogromnie ciężki". Stewardesa w rozmowie z WP Turystyka podkreślała niedawno, jak ważna jest praca stewardes i stewardów właśnie w sytuacjach kryzysowych.

"Zanim uzyskamy licencję, mamy do przyswojenia kilkuset stronicowy podręcznik, w którym zawarte są wszystkie procedury, które musimy wykonać w sytuacji awaryjnej. W skład szkolenia wchodzi m.in.: pierwsza pomoc, gaszenie pożarów, ewakuacje. Nasz zawód jest licencjonowany i bez tego nie można iść do pracy" - mówiła.

Z odpowiedzi pod postem wynika, że kobieta, która zmarła w trakcie lotu, podróżowała z rodziną. Miała 80 lat i chorowała od dawna.

Wyrazy współczucia od internautów

Kuczyńska jest mocno związana z kulturą Azji. Dlatego po tym smutnym zdarzeniu zdobyła się na niezwykły gest.

"Wychodząc z samolotu dotknęłam jej stóp, chcąc przeprosić i oddać szacunek. W Nepalu tak się go oddaje więc uznałam, że skoro za jej życia nie miałam takiej szansy, to chociaż w tej ostatniej drodze" - kończy stewardesa.

Pod postem posypało się mnóstwo komentarzy wsparcia. "Współczuję, to musi być trauma dla załogi" - napisał ktoś. "Pamiętam pierwszy zgon w mojej karierze pilota wycieczek. Nie jest to miłe wspomnienie" - dodał jeden z obserwatorów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: #dziejesienazywo: Ile zarabia stewardessa?
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
To tylko skoj...
5 miesięcy temu
Zobaczyć Rzym i umrzeć. Tym razem to było tylko niebo. Taka śmierć chyba jest lepsza niż śmierć na łóżku w szpitalu czy nawet w domu.
Lol
5 miesięcy temu
Przyczyna jest jasna to astra zeneka na srovid
Trew
5 miesięcy temu
Mocno wzruszające, tragiczne, myślę że powinna to sobie zostawić dla siebie, bez urazy ale nie uważam tego za dobry artykuł, bzdury
Tylko myślę
5 miesięcy temu
Czasami tak jest. Samolot to zamknięta miejsce podczas lotu. Miliony ludzi podróżuje. Więc jest możliwość dojścia do śmierci pojedyczne osoby albo całego samolotu.
Polak
5 miesięcy temu
Jeszcze dokonała satanistycznego rytuału brak słów.
Ecco
5 miesięcy temu
Ona nie lata LOTem, tylko liniami Qataru. Mieszka zdaje się w Dubaju.
Edi
5 miesięcy temu
Każdy lot narodowym przewoźnikiem to tragedia
Grazka 65
5 miesięcy temu
Ludzie ale ta pani miała 80 lat i chorowala
Jaaaaaa
5 miesięcy temu
To teraz nawet umrzeć sobie zwyczajnie nie można że starości tylko od szczepionek albo na kovida, ludziska śmierć była przed szczepionkami i koronawirusem, będzie nawet jak to wszystko przeminie
Szycu
5 miesięcy temu
Ty się pomódl za nią to oddasz szacunek
Nemeczek
5 miesięcy temu
...widząc człowieka, który wchodzi na jego pokład żywy po raz ostatni... Potem będzie wchodził martwy?
bez szyderstw
5 miesięcy temu
Ale o co chodzi, że pani bez wrzucania do sieci nie może się obejść?
jarko
5 miesięcy temu
Niestety pani Olgo, będą jeszcze gorsze loty...
Ludw_K
5 miesięcy temu
Czy ten antyszczepionkowy hejt towarzyszący artykułowi o zupełnie innym temacie to przypadek, czy raczej zmowa. A może pod nickami: jan, (((, jknp, szczeptasieha... , Klaus Schwab i kilku innymi kryje się ta sama osoba. Ja wam wszystkim razem (a może jednemu) odpowiadam: spośród moich znajomych dotychczas 4 zmarło na Covid-19, nikt z nich nie był szczepiony bowiem było to w czasie zanim wprowadzono powszechne szczepienia. Spośród znanych mi osób, które były zaszczepione, a stanowią oni znaczącą większość moich krewnych i znajomych - jak dotychczas wszyscy żyją (kilku chorowało na Covid-19). Nie twierdzę przy tym, że te szczepienia są w 100% bezpieczne oraz, że w 100% chronią przed zachorowaniem a nawet śmiercią. Dokładnie tak samo jak samochodowe pasy bezpieczeństwa nie chronią w 100% przed śmiercią w razie wypadku, a w wyjątkowych, bardzo rzadkich przypadkach (pożar lub zatonięcie samochodu) mogą przyczynić się do śmierci. Mimo to niemalże każdy je zapina i każdy wie, że po prostu tak jest dużo bezpieczniej. Też są tacy co to negują. Kiedy wreszcie wszyscy, a przynajmniej zdecydowana większość zrozumie, że ze szczepieniami przeciw Covid-19 jest dokładnie tak samo. Chociaż nie całkiem dokładnie, ten kto nie zapnie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem naraża wyłącznie swoje zdrowie i życie, każdy kto się nie zaszczepi (dot. to zresztą nie tylko Covid-19) stanowi zagrożenie zdrowia i życia innych, oraz ogólnie przyczynia się do przedłużania czasu trwania pandemii. Więc niech przynajmniej milczy i swoje "mądrości" zachowa dla siebie, a nie zaśmieca głupimi komentarzami dyskusji o całkiem odmiennej tematyce.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić