aktualizacja 

Zdjęcie ze skanera lotniskowego. Celnik był w szoku

43

Jeśli myśleliście, że kot w bagażu był zaskakujący, to spójrzcie na to. Nie trzeba było długo czekać no kolejnego pasażera na gapę. Pracownik obsługi lotniska Dane County w Madison w USA zdziwił się bardzo, gdy podczas prześwietlania plecaka zauważył, że znajduje się w nim pies.

Zdjęcie ze skanera lotniskowego. Celnik był w szoku
Pracownik lotniska był w szoku, gdy to zobaczył (TSA)

Administracja Bezpieczeństwa Transportu (TSA) w USA opublikowała na Twitterze zdjęcia ze skanera lotniskowego, na których widać, że w plecaku znajduje się pies.

Pies w bagażu podręcznym

Jak czytam w poście, pies został zeskanowany przez przypadek. Pasażer nie wiedział, że musi wyjąć psa z plecaka. I choć brzmi to absurdalnie, to jego tłumaczenie wydawało się prawdziwe.

"Podróżując z jakimkolwiek zwierzęciem, powiadom linie lotnicze i zapoznaj się z ich zasadami" – napisała agencja w swoim tweecie i przypomniała, że pupila należy wyjąć z transportera czy torby i tylko ją przepuszcza się przez skaner. Opublikowano także wideo instruktażowe, na którym widać, jak prawidłowo powinna przebiegać kontrola pasażera podróżującego ze zwierzakiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Wyjechał z kraju i został mnichem. "Ja nie czuję się Polakiem"
Jeśli uważasz, że twoje zwierzę będzie próbowało uciec, wytłumacz to pracownikowi lotniska. Mogą być dostępne alternatywne opcje skanowania podczas kontroli bezpieczeństwa - dodaje TSA.

Przypomnijmy, że nie dalej jak dwa tygodnie temu na lotnisku JFK w Nowym Jorku podczas skanowania bagaże rejestrowanego odkryto, że znajduje się w nim kot. Okazało się, że pasażer o niczym nie wiedział, a mruczek należał do jego współlokatora.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ile kosztuje przewóz zwierzaka w samolocie?

W kabinie samolotu mogą podróżować zwierzęta do 8 kg. W Stanach Zjednoczonych linie lotnicze pobierają za takiego pasażera opłaty czasami przekraczające koszt samego przelotu. W American Airlines i United Airlines to 125 dolarów (ok. 560 zł) w jedną stronę. Southwest i Delta pobierają 95 dolarów (426 zł) w jedną stronę.

W PLL LOT przewóz zwierzęcia w samolocie na trasie krajowej to koszt 190 zł, na terenie Europy i Bliskiego Wschodu 280 zł, a lecąc do Ameryki Północnej lub Azji zapłacimy 465 zł.

Linie lotnicze Wizzair i Ryanair nie zezwalają na przewóz żadnych zwierząt poza psami przewodnikami.

Autor: IR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić