aktualizacja 

Zobaczyła pękniętą szybę w samolocie. "Stewardesie opadła szczęka"

62

W czasie podróży samolotem większość pasażerów marzy o zajęciu miejsca przy oknie, aby móc przez szybę podziwiać nieziemskie widoki w czasie rejsu. Pewna kobieta, po zajęciu miejsca najbliżej okna, przeżyła jednak wielki szok. Okazało się, że jest ono pęknięte.

Zobaczyła pękniętą szybę w samolocie. "Stewardesie opadła szczęka"
Tiktokerka była w szoku (TikTok)

Pasażerka o imieniu Mia na swoim profilu na TikTok-u zamieściła nagranie przedstawiające pękniętą szybę w samolocie. Na filmiku nic nie mówi. Pokazuje tylko, co się stało oraz swoją reakcję na ten widok, czyli ogromny szok.

Mia odbywała podróż na pokładzie linii Southwest z Tucson do Las Vegas. W kolejnym wideo, które dodała, tłumaczy, że lekko dotknęła łokciem szyby, a ona od razu pękła.

Natychmiast wezwałam stewardesę, a jej opadła szczęka - opowiada Mia.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Kobieta tłumaczy, że personel pokładowy upewnił się, że nikomu nic nie grozi i wytłumaczył, jak zbudowana jest szyba w samolocie.

Traumatyczne przeżycie

Na filmie widać, że kobieta nie ukrywała swojego zaskoczenia, kiedy zorientowała się, że szyba w oknie jest rozbita. Na szczęście ani ona, ani żaden inny pasażer nie był w niebezpieczeństwie, ponieważ każde okno samolotu zbudowane jest z dwóch lub nawet czasami z trzech szyb.

W tym przypadku rozbita była jedynie najbardziej wewnętrzna warstwa, choć i tak wyglądało to szokująco. W ramach rekompensaty za stres w podróży, pasażerka otrzymała od linii lotniczej voucher na 300 dolarów.

Internauci tłumaczą

Pod postem z filmikiem pojawiła się masa komentarzy. "Natychmiast rozpłakałbym się myśląc, że zostanę wyssany przez okno" - napisał ktoś w panice. Ale sporo osób uspokajało pasażerkę.

Okna samolotu zbudowane są z wielu warstw szkła lub akrylu. To nie jest część okna pod ciśnieniem. To po prostu kosmetyczny kawałek plastiku - czytamy pod filmem.

Inni internauci zwracają jednak uwagę, na fakt, że taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca. Zbita szybka nie stwarzała bezpośredniego zagrożenia dla lotu, ale siedząca obok niej osoba mogła się pokaleczyć.

Źródło: The Sun

Zobacz także: Rogowska Kolej Wąskotorowa, czyli sposób na przeniesienie się w czasie
Autor: NGU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić