Zachowanie turystów z USA. Zdjęcie komiczki z lotniska stało się hitem

93

Komiczka Ginny Hogan zwróciła uwagę na zachowania Amerykanów, podczas zagranicznych wypraw, a także to, jak postrzegają ich inne nacje. Pod jej ciekawym wpisem na Twitterze pojawił się ogrom innych intrygujących komentarzy.

Zachowanie turystów z USA. Zdjęcie komiczki z lotniska stało się hitem
Post Ginny Hogan stał się pretekstem to debaty o zachowaniach amerykańskich turystów (Getty Images, Alexandr Dubynin)

Jak się okazuje, niektórzy Amerykanie oczekują, że cały świat będzie dokładnie identyczny jak ich kraj. Zakładają, że wszędzie będzie istniała możliwość płacenia dolarami, a język angielski powinien być standardem w każdym miejscu na Ziemi.

Od tego Tweeta się zaczęło

Tweet Ginny Hogan wprowadził duże poruszenie na portalu społecznościowym. Jak twierdzi ona sama, ludzie uwielbiają wyśmiewać się z Amerykanów, choć nie jest w stanie stwierdzić, czego w nich nie lubią najbardziej.

Na zdjęciu, które dodała we wpisie widać tablicę na lotnisku opisaną, jako "zagraniczne paszporty". Obok widnieje mapa świata i flaga USA, co ją rozbawiło.

To dla mnie zabawne, że zdecydowali, że Amerykanie są jedynymi, którzy mogą nie zdawać sobie sprawy, że są obcokrajowcami - napisała autorka przy zdjęciu dodanym we wpisie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci chwycili temat

Wątek komika i pisarki Ginny Hogan zyskał ponad 320 tys. polubień na Twitterze i stał się niezwykle popularny wśród użytkowników portalu. Do tego stopnia, że wszyscy zaczęli dzielić się swoimi najbardziej pamiętnymi, czasem zabawnymi lub nawet irytującymi interakcjami z amerykańskimi turystami. Wielokrotnie komentujący naśmiewali się z podróżujących z USA, którzy byli zszokowani, że w innych krajach nie obchodzi się takich samych świąt jak u nich, a także, że nie wszędzie można płacić dolarami.

Pracowałam w kawiarni w turystycznym mieście Hiszpanii i miałam takie kłótnie prawie codziennie. Pewien Amerykanin powiedział, że musimy się nauczyć, że "świat to nie Europa" i powinniśmy przystosować się do "monety świata", po czym rzucił jednego dolara na ladę i oburzony wyszedł - czytamy w komentarzu.

Inna internautka zamieściła ciekawe zdjęcie z francuskiego lotniska. Pokazała kartkę umieszczoną przy kasie kawiarni z napisem - "Przepraszamy, nie przyjmujemy dolarów", z aluzją do Amerykanów, którzy oczekują możliwości płacenia wszędzie swoją walutą.

Warto zaznaczyć, że podobne zachowania mogą wykazywać mieszkańcy każdego kraju. Jak podkreśla profesor Christine Vogt z Arizona State University - Poznanie zwyczajów i kultury przed podróżą może uczynić ją przyjemniejszą. Im więcej lokalnej wiedzy ma podróżnik, tym bardziej może się dopasować do społeczności - mówi.

Źródło: boredpanda

Zobacz także: Turyści wrócili na Mazury. "Widać dynamiczny przyrost"
Autor: NGU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić