Kamil S. Sikora| 

3 zasady, które sterują mózgiem. "Zmienią twoje życie na lepsze"

1

Chociaż wielu z nas nie lubi zmian, to często są one konieczne, aby nasze życie znów sprawiało nam radość i dawało energię do działania. Dowiedz się, co na ten temat uważa amerykański psycholog dr Jeffrey Nevid. Lekarz podaje trzy zasady, które zmienią twoje życie na lepsze.

3 zasady, które sterują mózgiem. "Zmienią twoje życie na lepsze"
Psycholog radzi, jak zmienić swoje życie na lepsze (Licencjodawca)

Raz na jakiś czas każdy z nas zastanawia się nad zmianami. Ich wprowadzenie często wiąże się z podjęciem ważnych, a nawet radykalnych decyzji, dlatego nie każdy ma w sobie tyle siły i odwagi, by się na nie zdecydować.

Marzenia o zmianie miejsca zamieszkania, nowej pracy, zakupie wymarzonego auta, powiększeniu rodziny czy zapisania się na kurs języka obcego. Niestety, często tylko na marzeniach się kończy, a zmiany nie są wprowadzane w życie. A przecież nawet najdłuższa podróż wymaga postawienia tego pierwszego kroku.

Na łamach "Psychology Today" dr Jeffrey Nevid, profesor psychologii na St. John's University w Nowym Jorku podzielił się ze swoimi czytelnikami ważnymi wskazówkami dotyczącymi zmian. Artykuł ‘’Jesteś gotowy na zmianę?" zamiera trzy ważne wskazówki, które "zmienią nasze życie".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zdrowie psychiczne dzieci. Jakie są zwiastuny, że dzieje się coś złego?

Psycholog uważa, że warto zastanowić się nad tym, czy mamy wpływ na to, co właśnie przydarzyło nam się w życiu. ‘’Nie jesteśmy w stanie kontrolować wszystkiego, co nam się przytrafia w życiu, pomimo najlepszych starań i tak doświadczymy rozczarowań i niepowodzeń. To, co możemy zrobić, to kontrolować sposób, w jaki reagujemy na wydarzenia, których doświadczamy’’ – podkreśla dr Nevid.

Ekspert zaleca też, by traktować zmiany jak rodzaj jazdy próbnej, gdyż nie każda zmiana okaże się od razu dla nas dobra. Czasami będzie trzeba dać z siebie trochę więcej lub przeanalizować to, co następnym razem można zrobić inaczej. Dr Nevid uważa, że więcej możemy nauczyć się z naszych porażek niż sukcesów.

Trzecią wskazówką jest to, by patrzeć na zmianę jak na proces, a nie jedno, konkretne wydarzenie. Jeśli to zrozumiemy, to nawet jeśli na początku natrafimy na jakieś przeciwności, to będziemy mniej skłonni do rezygnacji i zaprzestania podjętych działań na drodze do zmiany.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić