Babcina metoda na bolący problem. Wystarczy przyłożyć do oka

9

Powodem pojawienia się jęczmienia na oku jest zatkany gruczoł. Infekcję może wywołać dotykanie oka brudnymi rękami. Pojawia się też przy obniżonej odporności lub przy nieprawidłowo wykonanym demakijaży oczu. Jak sobie z nim poradzić? Spróbuj zwalczyć go domową metodą.

Babcina metoda na bolący problem. Wystarczy przyłożyć do oka
(Archiwum prywatne)

Jęczmień to ostre miejscowe zakażenie powiek powstałe przez zatkanie gruczołów łojowych. Na początku pojawia się w postaci delikatnego zaczerwienienia, które powoduje swędzenie. Potem zaczyna rosnąć i zmienia się w ropny guzek, któremu towarzyszy ból.

Żeby się go pozbyć, niekoniecznie musimy iść z tym problemem natychmiast do lekarza lub do apteki po silną maść. Istnieje domowy sposób na pozbycie się jęczmienia. Wystarczy mieć w domu jedno jajko.

Jajko gotujemy na twardo i kiedy jest jeszcze ciepłe, delikatnie masujemy nim zainfekowane miejsce. Jajko długo trzyma wysoką temperaturę, więc jest świetną bronią do walki z jęczmieniem. Rozgrzewa naszą powiekę, dzięki czemu zatkany gruczoł znacznie łatwiej i szybciej się udrożni.

Innym sposobem jest nasączenie zwykłej gazy białkiem z surowego jajka. Gazę przykładamy na 15 minut do chorego miejsca. Następnie przemywamy bolące oko wodą. Tę czynność możemy powtarzać aż do momentu całkowitego pozbycia się jęczmienia.

Przykładnie złotej obrączki do jęczmienia jest kolejną domową metodą, która pomoże wyleczyć nasze oko z tej nieprzyjemnej dolegliwości. Obrączkę należy zdezynfekować i rozgrzać, pocierając o czystą szmatkę, a następnie przyłożyć do zamkniętej powieki i delikatnie masować jęczmień.

Inną metodą stosowaną już przez nasze babcie jest okład z herbaty. Aby pozbyć się jęczmienia należy przyłożyć ciepłą saszetkę z zaparzonej herbaty w chore miejsce.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić