Pojawia się na miesiąc przed zawałem. Wielu lekceważy ten objaw

27

Choroby serca i układu krążenia od lat zbierają śmiertelne żniwa wśród Polaków. Okazuje się jednak, że gdy zbliża się zawał serca, ciało wysyła nam wyraźne sygnały. Niektóre z nich można dostrzec nawet na miesiąc przed zawałem.

Pojawia się na miesiąc przed zawałem. Wielu lekceważy ten objaw
(Getty Images)

Zmęczenie

To zablokowany lub przerwany przepływ krwi do serca doprowadza do zawału serca. Kiedy ten narząd otrzymuje niewystarczającą ilość krwi następuje spadek energii w całym ciele. To dlatego możemy doświadczać ciągłego uczucia zmęczenia.

Grypa i przeziębienie

Kiedy ciało broni się przed zawałem zużywa ogromne nakłady energii tylko na ten cel. To powoduje, że nasz układ immunologiczny słabnie i staje się bardziej podatny na różnego rodzaju infekcje. Uwaga – grypa również zwiększa ryzyko wystąpienia zawału serca.

Zawroty głowy

Gdy serce jest osłabione, toczy krew w zdecydowanie mniejszym stopniu. Niestety, tym samym nasz mózg staje się niedotleniony. Pojawiają się bóle i zawroty głowy, spada koncentracje, pojawia się zdezorientowanie i nadmierne pocenie się.

Duszności

Zwężone światło naczyń krwionośnych powoduje słabszą dystrybucję krwi w organizmie, a co za tym idzie - tlenu. Gdy organizm jest niedotleniony pojawiają się duszności. Pamiętaj, żeby zawsze zwracać uwagę na czas ich trwania, porę pojawiania się (dzień czy w nocy) i okoliczności.

Bóle w klatce piersiowej

Jeszcze przed wystąpieniem silnych bóli zawałowych pojawia się uczucie pieczenia i nacisku na klatkę piersiową, które powoduje ogromny dyskomfort. Gdy zawał jest coraz bliżej, te dolegliwości trwają coraz dłużej i staja się silniejsze.

Czytaj też:

Autor: KAS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić