Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KAS
|

Pojawia się na miesiąc przed zawałem. Wielu lekceważy ten objaw

12
Podziel się:

Choroby serca i układu krążenia od lat zbierają śmiertelne żniwa wśród Polaków. Okazuje się jednak, że gdy zbliża się zawał serca, ciało wysyła nam wyraźne sygnały. Niektóre z nich można dostrzec nawet na miesiąc przed zawałem.

Pojawia się na miesiąc przed zawałem. Wielu lekceważy ten objaw
(Getty Images)

Zmęczenie

To zablokowany lub przerwany przepływ krwi do serca doprowadza do zawału serca. Kiedy ten narząd otrzymuje niewystarczającą ilość krwi następuje spadek energii w całym ciele. To dlatego możemy doświadczać ciągłego uczucia zmęczenia.

Grypa i przeziębienie

Kiedy ciało broni się przed zawałem zużywa ogromne nakłady energii tylko na ten cel. To powoduje, że nasz układ immunologiczny słabnie i staje się bardziej podatny na różnego rodzaju infekcje. Uwaga – grypa również zwiększa ryzyko wystąpienia zawału serca.

Zawroty głowy

Gdy serce jest osłabione, toczy krew w zdecydowanie mniejszym stopniu. Niestety, tym samym nasz mózg staje się niedotleniony. Pojawiają się bóle i zawroty głowy, spada koncentracje, pojawia się zdezorientowanie i nadmierne pocenie się.

Duszności

Zwężone światło naczyń krwionośnych powoduje słabszą dystrybucję krwi w organizmie, a co za tym idzie - tlenu. Gdy organizm jest niedotleniony pojawiają się duszności. Pamiętaj, żeby zawsze zwracać uwagę na czas ich trwania, porę pojawiania się (dzień czy w nocy) i okoliczności.

Bóle w klatce piersiowej

Jeszcze przed wystąpieniem silnych bóli zawałowych pojawia się uczucie pieczenia i nacisku na klatkę piersiową, które powoduje ogromny dyskomfort. Gdy zawał jest coraz bliżej, te dolegliwości trwają coraz dłużej i staja się silniejsze.

Czytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Nick
rok temu
Dodam jeszcze bardzo płytki oddech.
AKT 447
rok temu
To jest wojna i okupant decyduje co mamy zakładać na gojowskie gęby, to ci sami zorganizowali nam rozbiory, I wojnę, II wojnę, żwołyń, żkomune, żdemokrację i żkovit.
Jga
rok temu
Dlaczego nie napisza o tym ze ludzie niedotleniaja sie przez maski. Pojemnosc oddechowa pluc spada. Serce meczy sie szybciej , poza tym niedotlenienie mozgu a w przyszlosi wiecej udarow i Atschajmera. Wiecej chorob wiecej kasy dla koncernow farmaceutycznych. Mowia ze to dla naszego dobra. Niszcza nasza odpornosc i zdrowie i strasza E-fala. Zlo pod przykrywka dobra ale za wszystko trzeba zaplacic -rachunek przyjdzie bo zycie jest sprawiedliwe i nie lubi prozni.
olo
rok temu
czemu ciagle straszycie ludzi ???
Faaaz
rok temu
Nie tylko. Do ostrzeżeń organizmu przed zawałem zaliczyć należy również chociażby kłopoty ze snem, nadciśnienie tętnicze i skoki ciśnienia niewynikłe z wysiłku organizmu, do tego zaburzenie rytmu pracy serca, a także nadmierną potliwość, zwłaszcza twarzy, przy byle lekkim wysiłku nawet oraz szereg innych. Sam zawał może mieć różne formy, lekki możemy odczuć jako niestrawność czy zrzucić go na ból ortopedyczny, a nawet w ogóle go nie odczuć. Typowy zawał to piekący, przeszywający ból na wskroś klatki piersiowej, jakby ktoś przeszywał cię rozpaloną szpadą na wylot, nieregularna praca serca, wysokie i nieregularne tętno, zimne poty, a po nim parodniowe osłabienie, człowiek się czuje, jakby chodził w za gęstym powietrzu, wszystko staje się ciężkie i ledwo się człapie. Ale może być i taki, że człowiek stoi, robi coś, gada z kimś a nagle pyk - ostatni oddech w życiu, leci na glebę i za trzy sekundy trafi świadomość, a potem nawet natychmiastowo podjęta akcja reanimacyjna nic nie da, bo serce po prostu jest po zawale rozdarte w takim stopniu, że już nie pełni swej roli.
Magda
rok temu
Widzieliście ten film o którym było głośno jak pielęgniarki zaczęły mówić prawdę o koronawirusie? Został wszędzie zablokowany aby nikt nie dowiedział sie prawdy.. Żenada.. Jak ktoś chce zobaczyć może wpisać w google (jesiputka) ktoś to udostępnił ciekawe na jak długo..
A jednak
rok temu
Zawał też już podciągneli pod Covid ,dziś wszystkie choroby to Covid
dhdhd
rok temu
Czyli wszystko, co nas zabija z powodu zanieczyszczenia środowiska i co rząd pielęgnuje i wzmaga. Covid też bywa skuteczny właśnie z tego powodu.
Marcin55511
rok temu
Kto to pisze masakra
Obiektywny
rok temu
Wszystko to pierdoly przeszedlem dwa zawały tj nagle i bez żadnych wstępnych objawów przeżyłem dzięki kroplom zrobionym z rumu i koniaku . po prostu kto ma przeżyć ten przeżyje kto nie wytrzyma to powoła go najwyższy sędzia i nie ma ma to żadnej rady
Yerik
rok temu
Medycyna już wie
Sus
rok temu
Grypa lub przeziebienie?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić