Cecha, po której poznasz psychopatę już na pierwszym spotkaniu. Zwróć uwagę

339

Ludzie z osobowością psychopatyczną potrafią manipulować otoczeniem w celu osiągnięcia osobistych korzyści. Takie osoby często robią dobre pierwsze wrażenie i właśnie na to trzeba uważać. Dowiedz się, jak rozpoznać psychopatę już podczas pierwszej rozmowy.

Cechy, które zdradzają psychopatę
Cechy, które zdradzają psychopatę (Getty Images)

5 rzeczy, które robi psychopata podczas rozmowy

Psychopata jest często narcyzem i chce, żeby cała uwaga była skupiona właśnie na nim. Takie osoby chętnie zdradzają szczegóły ze swojego życia osobistego i dzielą się swoimi sekretami. Celem tego zabiegu psychologicznego jest zbudowanie więzi i skrócenie dystansu. W taki sposób psychopata zdobywa zaufanie rozmówcy, dzięki czemu łatwiej mu nim manipulować.

Ludzie z osobowością psychopatyczną uwielbiają mówić o sobie. Zazwyczaj nie słuchają swojego rozmówcy, nie zadają mu pytań i nie dają mu możliwości wyrażenia swojego zdania. Bywa czasem tak, że psychopata zadaje pytania drugiej osobie i udaje zainteresowanie jego odpowiedziami. Robi to jednak po to, żeby jak najwięcej dowiedzieć się o drugiej osobie, a potem to wykorzystać.

Kolejnym sygnałem ostrzegawczym jest fakt, że nasz partner w rozmowie gubi się w szczegółach. Psychopata tę samą historię może za każdym razem przedstawiać w inny sposób. Poza tym zmienia szczegóły swojej opowieści, żeby postawić siebie w jak najlepszym świetle. Narzędziem osób ze skłonnościami psychopatycznymi bardzo często jest kłamstwo. Posługują się nim w rozmowie w celu osiągnięcia zamierzonego efektu. Czasem jednak psychopaci kłamią, nie mając ukrytego zamiaru. Jeżeli wytkniemy im mówienie rzeczy niezgodnych z prawdą, mogą zareagować agresywnie.

Psychopaci podczas rozmowy potrafią celowo wprowadzać innych w zakłopotanie. Zdarza się tak, że prosta konwersacja idzie w dziwnym kierunku. Na przykład stwierdzenie - ”jak to jest być najbardziej utalentowaną osobą w tym towarzystwie?” wcale nie służy skomplementowaniu rozmówcy. Chodzi o zawstydzenie tej osoby i wywołanie określonej reakcji otoczenia.

Osoby narcystyczne i psychopatyczne skupiają się tylko i wyłącznie na swoich uczuciach. W czasie rozmowy chcą, żeby inni byli im wdzięczni za poświęcony czas i uwagę. Jeżeli tego nie osiągają, mogą specjalnie okazywać niechęć do rozmówcy, żeby go w pewnym sensie ukarać. Lista oczekiwań psychopaty może stawać się coraz dłuższa i prowadzić do podporządkowania sobie drugiej osoby.

Kiedy pierwszy raz z kimś rozmawiamy, nigdy nie wiemy z jaką osobą tak naprawdę mamy do czynienia, jednak watro zwrócić uwagę na te wyżej wymienione sygnały.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić