Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KGG
|

Dla wielu to wciąż tajemnica. Podczas orgazmu dochodzi do...

26
Podziel się:

Kobiecy orgazm nadal stanowi zagadkę dla wielu mężczyzn. Część z nich nie potrafi rozpoznać, kiedy panie naprawdę doświadczają przyjemności. Zdradzamy, co dzieje się w ciele kobiety podczas orgazmu.

Dla wielu to wciąż tajemnica. Podczas orgazmu dochodzi do...
(Getty Images)

Orgazm u kobiet

Kobiecy orgazm to nadal temat tabu. Zauważenie momentu, w którym kobieta osiąga rozkosz, może sprawić nieco trudności. Istnieje jednak kilka symptomów, które już na poziomie fizjologii mogą wskazać, że partnerka szczytuje. Na co zwrócić szczególną uwagę?
W kontekście orgazmu u kobiet, sporo mówi się o udawaniu momentu osiągania przyjemności. Owszem, westchnienia czy okrzyki można improwizować, ale objawów fizjologicznych nie sposób jest udawać. Są one bowiem zasługą natury. Mowa tutaj głównie o nawilżeniu okolic intymnych, przyspieszeniu akcji serca czy poprawie ukrwienia.

Orgazm kobiecy – fazy

Kobiecy orgazm to następujące po sobie fazy. Pierwszą z nich jest podniecenie: piersi i sutki stają się nabrzmiałe i lepiej ukrwione. Całe ciało może się lekko zaróżowić. Mocniej napinają się mięśnie pochwy. Przyspiesza akcja serca, a to powoduje wzrost ciśnienia. W pochwie pojawia się wilgotność, a sutki i łechtaczka stopniowo stają się coraz bardziej ukrwione.

W fazie właściwego orgazmu serce bije jeszcze szybciej, przyspiesza także oddech, w pochwie pojawiają się skurcze i to one są odpowiedzialne za doznawanie przyjemności. Po kilku lub kilkunastu sekundach skurcze ustępują i występuje uczucie zrelaksowania.

Wokół orgazmu kobiet narosło wiele mitów. Jednym z nich było wyróżnianie orgazmu łechtaczkowego oraz pochwowego. Teraz już wiadomo, że orgazm pochwowy również osiągany jest poprzez stymulację łechtaczki. Co ciekawe, kobieta może szczytować także w trakcie seksu analnego lub poprzez stymulację sutków. Ważne, by odczuwała komfort psychiczny, a nie tylko fizyczne zadowolenie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Trynkiewicz
2 lata temu
Mnie jara coś innego
Andy
2 lata temu
Wystarczy podłączyć EKG i wszystko jasne...
Zmęczona
2 lata temu
A ja tak mam co chwilę ...
Wniosek:
2 lata temu
do uprawiania je...ania zabieramy: ciśnieniomierz, higrometr i twardościomierz. I wtedy już nas żadna nie oszuka...
Ordo Luris
2 lata temu
wogóle można jeszcze slowo orgazm napisać bez cenzury?
dużyMa
2 lata temu
takie objawy to najczęściej przy sprzątaniu przedświątecznym
Wibraytwór
2 lata temu
Lubię gdy żona penetruje mnie analnie i na odwrót.
Cfc
2 lata temu
Najlepszy jest przy analu.
Podobno
2 lata temu
męski orgazm też nie zawsze jest orgazmem. Ale nie wiem, tylko słyszałam
kaz
2 lata temu
Najlepiej spojrzeć na stopy.Jak się duży palec z malutkim skrzyżują wówczas na pewno na orgazm.
Facetka
2 lata temu
Najbardziej śmieszy mnie odgrywanie orgazmu w filmach. Panie umalowane, cera nieskazitelna, oczy romantycznie wpatrzone w partnera, dopracowane jęki i westchnienia. Ja podczas orgazmu wyglądam jak alien. Usta nabrzmiałe, obłęd w oczach, czerwone plamy na twarzy i szyi, palce u stóp wyrywają klepki z podłogi, a wiadome mięśnie niemal duszą Wacława. I odpływam tak, że przez krótką chwilę urwany film, więc nie wiem, może wtedy deklamuję wiersze albo śpiewam. Facet musiałby być kretynem, żeby nie wiedzieć, kiedy szczytuję
Omg
2 lata temu
Eureka!
Pani XXX
2 lata temu
Takie rzeczy piszecie, dzieci to czytają. W telewizji można dopiero po godz.22. Redaktor to na pewno pieprzony onanista, że tak cały dzień o tym ludziom opowiada.
olik
2 lata temu
Jak premier przemawia w sejmie lub na jakimś spotkaniu to też chyba ma orgazm.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić