aktualizacja 

Dla wielu to wciąż tajemnica. Podczas orgazmu dochodzi do...

62

Kobiecy orgazm nadal stanowi zagadkę dla wielu mężczyzn. Część z nich nie potrafi rozpoznać, kiedy panie naprawdę doświadczają przyjemności. Zdradzamy, co dzieje się w ciele kobiety podczas orgazmu.

Dla wielu to wciąż tajemnica. Podczas orgazmu dochodzi do...
(Getty Images)

Orgazm u kobiet

Kobiecy orgazm to nadal temat tabu. Zauważenie momentu, w którym kobieta osiąga rozkosz, może sprawić nieco trudności. Istnieje jednak kilka symptomów, które już na poziomie fizjologii mogą wskazać, że partnerka szczytuje. Na co zwrócić szczególną uwagę?
W kontekście orgazmu u kobiet, sporo mówi się o udawaniu momentu osiągania przyjemności. Owszem, westchnienia czy okrzyki można improwizować, ale objawów fizjologicznych nie sposób jest udawać. Są one bowiem zasługą natury. Mowa tutaj głównie o nawilżeniu okolic intymnych, przyspieszeniu akcji serca czy poprawie ukrwienia.

Orgazm kobiecy – fazy

Kobiecy orgazm to następujące po sobie fazy. Pierwszą z nich jest podniecenie: piersi i sutki stają się nabrzmiałe i lepiej ukrwione. Całe ciało może się lekko zaróżowić. Mocniej napinają się mięśnie pochwy. Przyspiesza akcja serca, a to powoduje wzrost ciśnienia. W pochwie pojawia się wilgotność, a sutki i łechtaczka stopniowo stają się coraz bardziej ukrwione.

W fazie właściwego orgazmu serce bije jeszcze szybciej, przyspiesza także oddech, w pochwie pojawiają się skurcze i to one są odpowiedzialne za doznawanie przyjemności. Po kilku lub kilkunastu sekundach skurcze ustępują i występuje uczucie zrelaksowania.

Wokół orgazmu kobiet narosło wiele mitów. Jednym z nich było wyróżnianie orgazmu łechtaczkowego oraz pochwowego. Teraz już wiadomo, że orgazm pochwowy również osiągany jest poprzez stymulację łechtaczki. Co ciekawe, kobieta może szczytować także w trakcie seksu analnego lub poprzez stymulację sutków. Ważne, by odczuwała komfort psychiczny, a nie tylko fizyczne zadowolenie.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić