Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KGG
|

Dziwny objaw zawału. Pojawia się u młodych

16
Podziel się:

Jak się okazuje, zawał serca dotyka nie tylko ludzi starszych, ale także również osoby młode i wysportowane. Jednym z przykładów jest 29-letni duński piłkarz Christian Eriksen. Podczas sobotniego meczu Dania - Finlandia, sportowiec doznał zawału serca i stracił przytomność na boisku. Nie bagatelizuj więc żadnych objawów, nawet jeśli jesteś w młodym wieku.

Zawał daje nietypowe objawy u młodych
Zawał daje nietypowe objawy u młodych (Getty Images)

Zawał serca – typowe i niecodzienne objawy

Najczęstszym objawem zawału serca są duszności i silny, gniotący, dławiący lub ściskający ból w klatce piersiowej za mostkiem. Tego rodzaju ból stopniowo narasta i utrudnia oddychanie. Czasem promieniuje do lewego barku lub ramienia, żuchwy, rzadziej do pleców.

Zobacz także: Piłkarz miał atak serca podczas EURO 2020!( https://www.o2.pl/sport/euro-2020-szok-na-murawie-cisza-pilkarz-danii-lezy-moze-umrzec-6649924381879200a)

Zawał serca, może mieć również niecodzienne symptomy i nie zawsze zaczyna się od bólu w klatce piersiowej. Zanim pojawią się boleści, możemy odczuwać pieczenie, nacisk i ogólny dyskomfort w klatce piersiowej. Im bliżej zawału serca, tym bardziej te dolegliwości się nasilają. W tej sytuacji serce słabiej pompuje krew do tętnic, co wpływa również na dotlenienie mózgu. Wówczas możemy odczuwać bóle i zawroty głowy, rozkojarzenie czy nadmierne wydzielanie potu.

Innymi nietypowymi objawami zawału mięśnia sercowego, które mogą pojawić się u młodych, mogą być nudności, wymioty, zmęczenie, kołatanie serca, nieregularna bicie serca, stan podgorączkowy, blada skóra, przewlekły kaszel, obrzęki występujące na kończynach dolnych, drętwienie kończyn, niepokój, a nawet atak paniki.

Zawał serca może niekiedy przebiegać bez jakiegokolwiek uczucia bólu. Są to tzw. nieme zwały, które najczęściej występują u ludzi starszych i osób cierpiących na cukrzycę. Cukrzyca może powodować uszkodzenie włókien nerwowych, które przewodzą ból.

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
dziadek
12 miesięcy temu
Nie jestem za i nie jestem przeciw. Ale wiem jedno a mam sporo lat że za mojej młodości ludzie umierali tak zwanej z starości. Bo medycyna nie prowadziła dokładnych badań. Teraz ludzie nie umierają na starości a przyczyna śmierci ma wiele nazw. Np jeśli ktoś umarł z powodu wylewu nikt tego nie sprawdzał - pisano umarł śmiercia naturalną.
Zbych
12 miesięcy temu
Ukrywają powikłania poszczepienne a w szpitalach jest już bardzo dużo leczonych młodych ludzi !!!!
pAnBUk
12 miesięcy temu
Niemogę się doczekać tej depopulacji już, bo jak wyzdychają antyszczepionkowcy w końcu będzie spokój. Ktoś tym durniom wmówił, że totalnoe nielogicznie ktoś zaplanował pozostawienie populacji oportunistów i idiotów 😂🤣
Aluś.
12 miesięcy temu
Pewnie po szczepieniu. Nikt ich do tego nie zmuszał.
CNNNC
12 miesięcy temu
Nie szczepcie sie . Za sprawa bialka Spike , ktore jest produkowane mRNA . Atakuje srodblonek naczyn . Wirus Cow Cowid nie jest oddechowy , jest naczyniowy
????
12 miesięcy temu
NO TAK STERYDY , UZYWKI I WSPOMAGACZE BY WYGLADAĆ PIEKNIE ALE CZY ZDROWO ?????
o2 to szambo
12 miesięcy temu
Spokojnie, to tylko po pierwszej dawce zakrzepionki.
toprawda
12 miesięcy temu
uszkodzenia zakrzepowe nie są wykrywane po COVID-19 i po szczepionkach na prześwietleniu. Prześwietlenie wykrywa obiekty wielkości orzecha, ale nie wielkości wirusa i nużeńca.
Endriu
12 miesięcy temu
A na doping piłkarzy badają?
fit
12 miesięcy temu
znasz biotad plus? poczytaj sobie na alleg
będzie gorzej
12 miesięcy temu
Teraz mamy epidemię zawałów poszczepiennych także wśród młodych. Będzie coraz gorzej, zgodnie z planem Kill Billa i medo-faszysty A. Fauci i ich sługusów takich jak Niedzielski.
Mox
12 miesięcy temu
Oj ile to ja już miałem zawalow . Zaczęło się przy 25 roku życia pieczenie w mostku i ból diagnoza wrzody żołądka , później miałem silne bóle w klatce zawroty głowy diagnoza nerwobole od kręgosłupa , później były nerwobole ataki paniki problemy z oddychaniem diagnoza nerwica więc wkoncu poszedłem do kardiologa zrobiłem badania na serce i lekarz stwierdził że serce w pełni zdrowe.
luj
12 miesięcy temu
czas pokazał że miałem zawał a dopiero drugi zawał ten fakt ujawnił
luj
12 miesięcy temu
bzdury !!! mająć bóle w klatce piersiowej zgłośiłem się do lekarza a on zaczął mnie leczyć na bóle kręgosłupa choć rtg kregosłupa nic nie wykazało
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić