Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KAS
|

Lekarze pomylili raka ze świerzbem. 24-latka opowiedziała swoją historię

2
Podziel się:

24-letnia Raveen Sethi skarżyła się na swędzącą wysypkę. Jak się później okazało nie był to tylko świerzb, ale coś o wiele gorszego. Choroba skóry tej młodej kobiety okazała się objawem raka w zaawansowanym stadium.

Lekarze pomylili raka ze świerzbem. 24-latka opowiedziała swoją historię
(Facebook)

W 2017 roku młodą kobietę obudził świąd, który pojawił się na nogach. Wysypka była bardzo swędząca, a po rozdrapaniu zamieniła się w wiele ran.

Raveen udała się z tym problemem do lekarza, który postawił diagnozę. Stwierdził, że jest to świerzb powstały na skutek roztoczy, po czym przepisał jej maść i odesłał do domu. Lekarstwo nie przyniosło jednak ukojenia, a symptomy się nasiliły. Kobieta postanowiła, że zdezynfekuje całą swoją sypialnię oraz wszystkie ubrania.

Wysypka i swędzenie nie ustąpiło, przez co kobieta nie mogła spać. W końcu wyczerpana uciążliwą dolegliwością poszła do prywatnej kliniki, gdzie skierowano ją na dalsze badania.

Po zbadaniu przez lekarzy węzłów chłonnych, wykryto guz. Problemy skórne nie były świerzbem. Koszmarna wysypka była objawem raka układu limfatycznego, chłoniaka Hodgkina w czwartym stadium rozwoju. Raveen była zmuszona zrezygnować ze studiów i poddać się chemioterapii, po której straciła włosy.

Reeve używała filtrów na zdjęciach wystawianych w mediach społecznościowych, żeby poprawić swój wizerunek. Nie mogła pogodzić się ze swoim wyglądem i z zazdrością patrzyła na innych ludzi, których nie spotkało podobne nieszczęście.

Kobiecie udało się wygrać z rakiem, jednak mimo wszystko dalej nie czuła się dobrze sama ze sobą. W końcu pomogła jej fundacja Macmillan, dzięki której wsparciu zrozumiała co jest najważniejsze - należy cieszyć się każdą chwilą życia.

Raveen znowu zaczęła studiować i jak sam powiedziała – jest teraz świadomą kobietą. Nie traktuje już zdjęć na Instagramie jako wyznacznika rzeczywistości.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Janina
2 lata temu
W rodzinie męża, dziadek i 3 wujków zmarło na raka. Teściowa też miała, na szczęście udało się ją uratować. Mąż poszedł do lekarza, czy mógłby go przebadać. Lekarz powiedział, że jest młody i na pewno nie ma raka... Mąż jest przed 40.
Hania
2 lata temu
W Polsce lekarze z NFZ diagnozuja bez badan co jedynie skieruja na morfologia i już wszystko wiedzą a później wykupujesz torbę lekarstw a jak nie pomagają to pół apteki wysiada wątroba żołądek i reszta organów a jak jeszcze nie pomaga to się pytają czy w ogóle się zazywa leki bo to nie możliwe żeby tyle leków nie skutkowalo
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić