Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KAS
|

Lekarze pomylili raka ze świerzbem. 24-latka opowiedziała swoją historię

6
Podziel się:

24-letnia Raveen Sethi skarżyła się na swędzącą wysypkę. Jak się później okazało nie był to tylko świerzb, ale coś o wiele gorszego. Choroba skóry tej młodej kobiety okazała się objawem raka w zaawansowanym stadium.

Lekarze pomylili raka ze świerzbem. 24-latka opowiedziała swoją historię
(Facebook)

W 2017 roku młodą kobietę obudził świąd, który pojawił się na nogach. Wysypka była bardzo swędząca, a po rozdrapaniu zamieniła się w wiele ran.

Raveen udała się z tym problemem do lekarza, który postawił diagnozę. Stwierdził, że jest to świerzb powstały na skutek roztoczy, po czym przepisał jej maść i odesłał do domu. Lekarstwo nie przyniosło jednak ukojenia, a symptomy się nasiliły. Kobieta postanowiła, że zdezynfekuje całą swoją sypialnię oraz wszystkie ubrania.

Wysypka i swędzenie nie ustąpiło, przez co kobieta nie mogła spać. W końcu wyczerpana uciążliwą dolegliwością poszła do prywatnej kliniki, gdzie skierowano ją na dalsze badania.

Po zbadaniu przez lekarzy węzłów chłonnych, wykryto guz. Problemy skórne nie były świerzbem. Koszmarna wysypka była objawem raka układu limfatycznego, chłoniaka Hodgkina w czwartym stadium rozwoju. Raveen była zmuszona zrezygnować ze studiów i poddać się chemioterapii, po której straciła włosy.

Reeve używała filtrów na zdjęciach wystawianych w mediach społecznościowych, żeby poprawić swój wizerunek. Nie mogła pogodzić się ze swoim wyglądem i z zazdrością patrzyła na innych ludzi, których nie spotkało podobne nieszczęście.

Kobiecie udało się wygrać z rakiem, jednak mimo wszystko dalej nie czuła się dobrze sama ze sobą. W końcu pomogła jej fundacja Macmillan, dzięki której wsparciu zrozumiała co jest najważniejsze - należy cieszyć się każdą chwilą życia.

Raveen znowu zaczęła studiować i jak sam powiedziała – jest teraz świadomą kobietą. Nie traktuje już zdjęć na Instagramie jako wyznacznika rzeczywistości.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Daniel.
2 lata temu
To normalne mnie konował raka rozpoznał z odległości 2 m siedząc za biurkiem.
gość
2 lata temu
u mojego chrzestnego lekarze długo leczyli świerzb, kiedy okazało się, że to rak płuc rozwija się, nie było już ratunku - w jeden miesiąc rak go zjadł
Ann
2 lata temu
Po co ratować kogoś dla kogo diagnoza RAK nie jest tak straszna jak nieładne zdjęcie na Insta?niech zadziała selekcja naturalna
GugleGP
2 lata temu
Zapomnieli napisać, że w Anglii
Margolcia
2 lata temu
Niestety chloniaka jest ciężko wykryć, chodź lekarze zelelnie powinien badać pacjentów. Chloniak hockina ,objawia się, wysypka ,swedzeniem skóry, roznyi innymi dolegliwościami bólami pleców,rwy itp. Tak było i w przypadku mojej córki. Leczyli na wszystko na co szło, a wystarczyło zrobic badania krwi szczegółowe. Ot co lekarze , lekarze w dzisiejszych czasach lecza farmakologia uciszajac w ten sposób ból. A winno robic się wszystko by poszukać przyczyny a nie rzucać receptami na środki usmierzajace ból.BEZNADZIEJA TOTALNA . CHODŹ I SĄ LEKARZE NAPRAWDĘ Z POWOLANIA LECZ ICH JEST NIEWIELU. CHODŹ PRZYKŁADÓW KAZDY Z NAS MÓGŁBY PRZYTOCZYC WIELE. LEKARZ POWINIEN MIEC PLACONE NIE ZA RECEPTY A ZA DOBRZE WYKONA PRACĘ. DZIŚ JEZELI NIE POJDZIESZ PRYWATNIE TO NA NFZ NIE MASZ CO LICZYĆ.
Ala
2 lata temu
Gdyby lekarzom płacono od wyleczonego pacjenta byliby najbiedniejszą grupą zawodową w kraju.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić