Na co pomaga owijanie stóp folią aluminiową?

91

Folia aluminiowa to rzecz pomocna zazwyczaj w kuchni. Stosujemy ją do przechowywania żywności lub do pieczenia. Ale mało kto wie, że ten "gadżet" przydać się może w kosmetyce i nie tylko.

Na co pomaga owijanie stóp folią aluminiową?
(Archiwum prywatne)

Folia nie tylko do pieczenia

Zanim powiemy, do czego oprócz pieczenia może służyć folia aluminiowa, warto wiedzieć, że jej lśniąca strona izoluje ciepło (odbija je), a matowa je przepuszcza (pochłania). Można to wykorzystać do zabiegów kosmetycznych w domu. Jak? Na przykład poprzez zawijanie w nią stóp.

Po pierwsze, taki zabieg może pomóc rozgrzać stopy. Jeśli masz słabe krążenie i twoje stopy są stale zimne, nasmaruj je rozgrzewającym kremem i dobrze go wmasuj. Następnie owiń szczelnie folią, błyszczącą stroną do środka. Trzymaj tak owinięte stopy przez ok. godzinę. Zabieg pomoże utrzymać je w cieple. Dla wzmocnienia efektu możesz też na stopy założyć skarpetki.

Folia aluminiowa na stawy

Owijanie folią aluminiową może być także pomocne w przewlekłych bólach stawów, np. kolana. Posmaruj staw maścią przeciwbólową i owiń go folią. Dzięki takiemu zabiegowi składniki maści szybciej się wchłoną i zaczną działać. Procedurę można wykonywać nawet przez kilka dni z rzędu, ale później warto zrobić kilkudniową przerwę.

Folia aluminiowa na zmęczenie

Jeśli masz za sobą długi i męczący dzień, do poprawy nastroju możesz wykorzystać folię aluminiową. Potnij jej fragment i włóż na 30 min. do lodówki. Gdy już będzie chłodny, przyłóż do policzków. Taki zabieg sprawi, że poczujesz się bardziej zrelaksowany.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić