Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

Naukowcy alarmują. Kobiety, które to przeszły, są zagrożone wylewem

14
Podziel się:

W brytyjskim czasopiśmie naukowym ukazały się wyniki najnowszych badań nad czynnikami zwiększającymi ryzyko wystąpienia u pacjentów udaru mózgu. Testy wykazały, że jedną z najbardziej narażonych jest pewna grupa kobiet. Wszystkie łączy jedno doświadczenie.

Naukowcy alarmują. Kobiety, które to przeszły, są zagrożone wylewem
Te kobiety są bardziej narażone na udar mózgu. Lekarze nie pozostawiają złudzeń (Getty Images)

Badania nad czynnikami zwiększającymi ryzyko udaru mózgu ukazały się w "British Medical Journal". Ich autorzy dowodzą, że do najbardziej narażonych należą kobiety, które mają za sobą historię co najmniej jednego poronienia.

Udar mózgu – te kobiety są na niego bardziej narażone

Jak podkreślają autorzy badania, wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że problemy doświadczane w trakcie ciąży stanowią ważny wskaźnik, z jakimi dolegliwościami będą mogły borykać się w przyszłości. Tymczasem statystyki odnośnie do udaru mózgu okazały się nieubłagane bez względu na szerokość geograficzną.

W toku prac przeanalizowano statystyki dotyczące problemów zdrowotnych aż 618 851 kobiet. Pacjentki wzięły udział w ośmiu oddzielnych testach, prowadzonych w Australii, Chinach, Japonii, Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także: Zobacz też: Dieta a udar mózgu. Niepokojące wyniki badań

Pacjentki miały od 32 do 73 lat, kiedy po raz pierwszy wzięły udział w testach. Ich stan zdrowia był monitorowany przez kolejne 11 lat, na przestrzeni których 2,8 proc. (9265) przeszło co najmniej jeden udar, który nie zakończył się zgonem, a u 0,7 proc. (4003) – ze skutkiem śmiertelnym.

Te z uczestniczek badań, u których doszło do co najmniej jednego poronienia, były o 11 proc. bardziej narażone na udar niezakończony śmiercią i o 17 proc. na zgon w wyniku udaru niż pacjentki bez takiej historii medycznej. Ryzyko staje się wyższe z każdą kolejną utratą ciąży. Takie problemy medyczne są spowodowane rozszerzaniem się i blokowaniem naczyń krwionośnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Tak
5 dni temu
Krew mnie zalewa jak słyszę takie wiadomości. Duda jeszcze nie podpisał to choroba i wylewy nie istnieją
żenada
5 dni temu
Brytole i wszystko jasne.Myślicie że tak się o was troszczą.Kogo to obchodzi że zejdziesz przedwcześnie.Nie czytam do końca tych głupot.Każdy jest kowalem swojego losu
Zakrzepica
5 dni temu
Zakrzepica
Lana
5 dni temu
Na chlopski rozum ciąża jest ryzykiem, a poronienie to efekt być moze wadliwie działającego organizmu ...
Dik
5 dni temu
No i co w związku z tym?? Dla lekarza to istotna informacja i powinna ukazać się w piśmie medycznym , ale dla normalnego czlowieka bez znaczenia , dla Janusza medycyny to bodziec do szukania kolejnej terroru spiskowej.
jolly
5 dni temu
Istnienie wielu portali oparte jest na ciągłym straszeniu rakiem i innymi chorobami,tak jakby Polacy mieli mało stresu w tym polskim matriksie.Czytając informacje w internecie,można wpaść w depresję,a leczyć nie ma kto...
Rety
6 dni temu
Angielscy naukowcy i wszystko jasne
Niestety
6 dni temu
Rozszerzanie się i zwężanie naczyń krwionośnych występuje przy migrenach. Jest to ból połowiczny po jednej stronie głowy nad okiem. Miałam takie bóle przez kilka lat, i faktycznie po tej stronie miałam mikro udar, żadnych poronień.
Niestety
6 dni temu
Wcale nie bzdury, poroniłam 4 lata temu, teraz przeszłam mikroudar, od 2 miesięcy nie mogę dojść do siebie, w dniu kiedy straciłam przytomność byłam całkowicie zdrowa i sprawna, w badaniach wyszły źle jakieś enzymy sercowe i hormon kory nadnercza
Kari
6 dni temu
Nigdy nie uprawiałam seksu, a miałam mikroudar. Mam 36 lat. Powyższe teorie to jak wróżenie z fusów.
The billizm
6 dni temu
Czemu służy taki durny artykuł?
Gość
6 dni temu
Co za bzdury! Litości!
Baba
6 dni temu
Kto takie bzdury pisze
Zuza
6 dni temu
Jak poronienia to i ciąże
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić