oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

Nawet 500 zł na dentystę. Jak dostać takie dofinansowanie?

20

Nie ma wątpliwości, że wizyta u dentysty może być sporym obciążeniem dla naszej kieszeni. Część zabiegów jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, o czym nie wszyscy wiedzą. Co zrobić, żeby skorzystać z darmowej opieki dentystycznej? Które procedury są refundowane przez Fundusz? Sprawdź.

Nawet 500 zł na dentystę. Jak dostać takie dofinansowanie?
Na te zabiegi stomatologiczne dostaniesz dofinansowanie z NFZ (Pixabay)

Wiele osób korzysta z prywatnej opieki stomatologicznej. W ramach ubezpieczenia zdrowotnego przysługują nam także zabiegi dentystyczne. Aby móc z niego skorzystać, musimy przede wszystkim wybrać się do stomatologa, który ma podpisany kontrakt z NFZ.

W ciągu roku przysługuje nam 3 bezpłatne wizyty kontrolne, a także usunięcie kamienia nazębnego raz w roku. Darmowo usuniemy zęba i zrobimy prześwietlenie jamy ustnej. Darmowe jest także leczenie próchnicy i wstawianie plomb. Jak wskazuje portal Interia, jeśli skorzystamy z pełnego pakietu usług świadczonych w ramach NFZ przez dentystów, zaoszczędzimy nawet 500 zł.

Na stronie pacjent.gov.pl znajdziemy pełen wykaz bezpłatnych procedur, jakie wykonamy w gabinetach z podpisanym kontraktem z NFZ. Bezpłatnie możemy skorzystać z leczenia kanałowego od jedynek do trójek. Bezpłatnie przysługuje nam również znieczulenie, chirurgiczne usunięcie zęba, czy leczenie protetyczne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "W PiS się nie uśmiechają". Dlaczego? Wskazał jeden powód

Wśród procedur gwarantowanych przez NFZ znajduje się także leczenie oraz profilaktyki zębów mlecznych i stałych dzieci do 18. roku życia, a także leczenie ortodontycznego dzieci do dwunastego roku życia.

A co zrobić, gdy boli ząb?

Wielu pacjentów decyduje się na wizytę u dentysty dopiero wtedy, kiedy zacznie im dokuczać ból. Zgłaszają się do gabinetów stomatologicznych, licząc na natychmiastową pomoc. Co do zasady, w takiej sytuacji pacjent powinien zostać przyjęty w ten sam dzień. Nie zawsze tak się jednak dzieje. Co zrobić w takiej sytuacji?

Warto zadzwonić do różnych gabinetów dentystycznych z podpisaną umową na NFZ. Tam najprędzej uda nam się uzyskać pomoc. Możemy także sprawdzić, czy w naszej okolicy działa pogotowie stomatologiczne. Placówki te specjalizują się w udzielaniu pomocy właśnie w takich awaryjnych sytuacjach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić