Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 

Matka Nawalnego złożyła skargę w sądzie. Odpowiedź zwala z nóg

Fundacja Aleksieja Nawalnego poinformowała, że rosyjski sąd odrzucił skargę złożoną przez matkę zmarłego opozycjonisty. Nawalna skarżyła się, że kolonia karna "Wilk Polarny" nie zapewniła jej synowi właściwej opieki medycznej. Wniosek oddalono, podając jeden z najbardziej kuriozalnych powodów.

Matka Nawalnego złożyła skargę w sądzie. Odpowiedź zwala z nóg
Odrzucono skargę matki Aleksieja Nawalnego Ludmiły na warunki w więzieniu (Twitter)

16 lutego światowe media obiegły informacje o śmierci Aleksieja Nawalnego. Służba więzienna utrzymywała, że opozycjonista miał zasłabnąć w czasie spaceru. Mimo akcji reanimacyjnej, jego życia nie udało się uratować. Julia Nawalna, wdowa po polityku, jest przekonana, że jej mąż został zamordowany na rozkaz Kremla.

Po śmierci Nawalnego, jego matka Ludmiła złożyła w rosyjskim sądzie pozew, w którym wskazywała, że jej synowi nie zapewniono odpowiedniej opieki medycznej. W odpowiedzi na jej skargę wskazano, że powództwo w tej sprawie mógłby wnieść tylko sam Aleksiej Nawalny.

Ciekawe w jaki sposób? - dopytuje Iwan Żdanow, współpracownik Aleksieja Nawalnego na swoim profilu na Telegramie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kule ognia w Kijowie. Kindżały uderzyły w stolicę

Żdanow przypomniał również, że sam opozycjonista wielokrotnie wnosił do sądu skargi w związku z niezapewnieniem mu odpowiedniej opieki medycznej w koloniach karnych, w których przebywał w ostatnich latach.

Te roszczenia odrzucano. Teraz go zabili, a skargi jego bliskich są oddalane z uzasadnieniami, które są dla nich upokarzające - dodał Żdanow.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Julia Nawalna skomentowała decyzję rosyjskiego sądu

Żona zmarłego opozycjonisty zareagowała na wiadomość o odrzuceniu skargi. Zamieściła na portalu X wpis, w którym stwierdziła, że sprawę umorzono, bo groziła ona ujawnieniem dowodów na to, że Aleksiej Nawalny został zamordowany.

Dzisiaj w Labytnangi odbył się proces w sprawie roszczenia matki Aleksieja przeciwko kolonii za niewłaściwe zapewnienie opieki medycznej. Sąd oddalił powództwo. Powód jest tylko jeden - na rozprawie musieli przedstawić dokumenty i filmy o tym, co wydarzyło się 16 lutego - napisała wdowa po opozycjoniście.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić