Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Nie było cię w domu przez 7 dni? Koniecznie to zrób

2
Podziel się:

Trwa czas różnych wyjazdów. Warto pamiętać o tym, jak zachowywać się po powrocie do domu. Krótko po przekroczeniu progu powinieneś spuścić wodę w toalecie i odkręcić krany.

Nie było cię w domu przez 7 dni? Koniecznie to zrób
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Dlaczego tak właściwie trzeba jak najszybciej odkręcić krany i spuścić wodę w toalecie? Ma to związek z zapobieganiem chorobie legionistów, którą wywołują bakterie rodzaju legionella.

Pojawiają się one w rzekach, morzach, glebach i instalacjach wodno-kanalizacyjnych w budynkach. Zarazić można się naprawdę łatwo. Wystarczy, że będziemy wdychać powietrze, które zawiera zainfekowaną parę wodną.

Instalacje w budynkach publicznych obecnie są co prawda często dezynfekowane, ale bez wątpienia warto zachować ostrożność. Szczególnie osoby z obniżoną odpornością powinny postępować niezwykle rozważnie.

Warto podkreślić, że objawy choroby legionistów mogą przypominać zapalenie płuc. U zainfekowanych osób pojawiają się m.in. kaszel, gorączka, bóle w klatce piersiowej czy też trudności w oddychaniu.

Wróciłeś z urlopu? Zrób to jak najszybciej

Portal kobieta.gazeta.pl wyraźnie podkreśla, że "stojąca w rurach woda to doskonałe warunki do rozwoju mikrobów". Właśnie dlatego po dłuższej nieobecności w domu musisz:

  • spuścić wodę w toalecie;
  • odkręcić wszystkie krany w domu (wodę należy puszczać przez kilka minut).

Bardzo ważne jest, by w trakcie spuszczania wody zamknąć klapę w toalecie. Jeżeli masz prysznic i chcesz spuścić wodę po dłuższej nieobecności, to zakryj głowicę przy pomocy np. ściereczki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Obywatel
4 miesiące temu
A nie ma to związku z tym że żona się puszcza?
Eva
4 miesiące temu
A tyle nam propagandy wciskają, że wkrótce zabraknie na planecie wody..? Jakby ta woda bezpowrotnie w kosmos parowała
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić