"Nie różnią się niczym od zwykłych batonów". Tak oszukują nas producenci

11

Mleczna kanapka to zbilansowany posiłek na drugie śniadanie do szkoły dla twojego dziecka? Niekoniecznie - przestrzega Katarzyna Bosacka i demaskuje reklamowe triki, które zwykłe batony umiejscowiły na półkach ze zdrowymi przekąskami na bazie mleka i jego przetworów.

"Nie różnią się niczym od zwykłych batonów". Tak oszukują nas producenci
Katarzyna Bosacka przestrzega przed mleczną kanapką (AKPA)

Pośpiech w codziennym życiu i stresujące poranki sprawiają, że w wielu domach zamiast tradycyjnych kanapek do szkoły dla naszych dzieci, w plecakach lądują gotowe przekąski.

Ale uwaga, okazuje się, ze producenci znaleźli furtkę na to, jak zwykłe batony sprzedać pod postacią pożywnych, zbilansowanych przekąsek. Jak nie dać się złapać na ich triki podpowiada Katarzyna Bosacka.

Ekspertka od konsumenckich pułapek w swoim najnowszym filmiku przestrzega przed mleczną kanapką i zwraca uwagę na bardzo ważny szczegół.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szkodliwy olej palmowy

Okazuje się, że producenci zwykłe, pełne cukru batony układają na półkach ze zdrową żywnością pod pretekstem, że te zawierają zdrowe dla rozwoju zębów i kości mleko.

W sklepach mamy coraz więcej batoników, które leżą wśród mlecznych produktów, a producenci przekonują rodziców żeby je kupić ponieważ są to wartościowe przekąski. Czy tak jest w rzeczywistości? - pyta Bosacka, by po chwili samej sobie udzielić odpowiedzi.
Tego typu produkty są deserowe i niczym nie różnią się od zwyczajnych batonów. Mają w sobie bardzo dużo cukru i syropu glukozowo - fruktozowego, a mleko którym są reklamowane bardzo często jest po prostu mlekiem w proszku, które najbogatsze jest w laktozę, czyli dodatkowy cukier tyle że mleczny - wyjaśnia.

Dziennikarka zauważa też, że mleczne przekąski zawierają też fatalne tłuszcze, czyli olej palmowy bądź kokosowy. "Rodzice powinni na takie produkty szczególnie uważać, bo nie jest to dobre, wartościowe drugie śniadanie do szkoły" - puentuje.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić