Kamil S. Sikora| 
aktualizacja 

Niemcy wykupują ten lek na potęgę. Mają jeden powód

16

Elotrans w ostatnim czasie zrobił na rynku farmaceutycznym ogromne zamieszanie. Zapotrzebowanie na ten preparat jest tak duże, że zabrakło go w aptekach. Wiele osób uważa, że jest najskuteczniejszym lekiem na kaca. Czy rzeczywiście tak jest?

Niemcy wykupują ten lek na potęgę. Mają jeden powód
Elotrans przez wielu Niemców jest uznawany za lek na kaca (Licencjodawca)

Elotrans to preparat wydawany bez recepty, w którym można znaleźć chlorek sodu, chlorek potasu, glukozę i cytrynian sodu. Preparat ma za zadanie chronić organizm przed odwodnieniem i utratą cennych elektrolitów, które mogą być spowodowane ostrymi wymiotami, biegunką czy innymi dolegliwościami.

Niemcy wykupują ten lek na potęgę. Mają jeden powód

W sieci został uznany za cudowne lekarstwo na kaca, dzięki czemu zapotrzebowanie przerosło najśmielsze oczekiwania producentów. Największą popularność ten lek nawadniający zdobył w Niemczech przed Oktoberfestem - znanym na całym świecie świętem piwa.

Doszło do tego, że dostanie go w aptekach, jest prawie niemożliwe. Jak się jednak okazuje, na rynku jest dostępnych wiele preparatów mających bardzo podobny skład i właściwości. Zdaniem eksperta WP abcZdrowie Elotrans nie powinien być traktowany jako cudowne remedium na kaca.

Podczas spożywania alkoholu dochodzi do hamowania uwalniania hormonu antydiuretycznego (ADH, wazopresyny) z przysadki. Ponadto rośnie także aktywność reninowa osocza oraz uwalnianie aldosteronu. Elotrans, jak i każde inne elektrolity, można stosować na kaca, ale nie można nazywać ich lekami na kaca. Po pierwsze są to suplementy diety, a po drugie kac nie jest tylko efektem odwodnienia, ale przede wszystkim toksycznego działania alkoholu i jego metabolizmu. Elektrolity pozwolą nam szybciej się zregenerować, nawodnią organizm, ale z niczego nie wyleczą - wyjaśnił podczas rozmowy z WP abcZdrowie znany polski farmaceuta Łukasz Pietrzak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sprawdzone sposoby na kaca

Należy również pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do stosowania Elotransu lub innych tego typu preparatów. Nie powinny ich zażywać osoby cierpiące na przewlekłe i ostre schorzenia nerek, alkalozę metaboliczną, choroby nadnerczy, zaburzenie wchłaniania węglowodanów i płynów w jelicie czy hiperkaliemię.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić