Pojawia się na uszach. Objaw, który świadczy o chorym sercu

113

W Polsce z powodu niewydolności serca co roku umiera nawet 60 tys. osób. Jest to schorzenie, na które cierpi ok. pół miliona Polaków. Niestety, wielu chorych lekceważy objawy. Oto przykłady nietypowych symptomów, które świadczą o problemach z sercem.

Pojawia się na uszach. Objaw, który świadczy o chorym sercu
(Getty Images)

Nieprzyjemny oddech

Nieprzyjemny zapach z ust i stany zapalne dziąseł, mogą być oznaką chorego serca. Według naukowców wrażliwe, podrażnione lub chore dziąsła mogą oznaczać problemy z układem sercowym.

Ziewanie

Przyczyna ziewania nie jest do końca wyjaśniona naukowo. Lekarze twierdzą, że może być to objaw zapotrzebowania organizmu na tlen, związany z wysiłkiem. Jeżeli jednak ziewamy bardzo często i długo, może to oznaczać problemy z sercem.

Zmarszczki na małżowinie ustnej

Według naukowców z Uniwersytetu Pensylwania, marszczenie się małżowiny usznej, to jeden z pierwszych symptomów niewydolności serca. Ten nietypowy objaw może oznaczać również bardzo groźny zator lub zawał serca.

Brak trądziku w wieku młodzieńczym

Według badań naukowców, które zostały opublikowane w „American Journal of Epidemiology” trądzik może mieć związek z chorobami serca. Osoby, które nie skarżyły się na problemy skórne, gdy były nastolatkami, są o 35 proc. bardziej narażone na wystąpienie niedotlenienia serca.

Za ciasna obrączka

Według badań naukowych, złą kondycję naszego serca zdradza obrączką, którą nosimy na palcu. Jeżeli nasza obrączka po roku noszenia wciąż idealnie pasuje do palca, to między 40. a 50. rokiem życia możemy być bardziej narażeni na problemy z układem krążenia niż osoba, u której obrączka jest luźna.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić