Sól emska. Wspomaga leczenie infekcji górnych dróg oddechowych

1

Właściwości soli emskiej są znane od wieków. Dziś ten produkt znów wraca do łask dzięki temu, że pozytywnie wpływa na leczenie infekcji górnych dróg oddechowych. Inhalacje można przeprowadzić w domu.

Sól emska. Wspomaga leczenie infekcji górnych dróg oddechowych

Co to jest sól emska?

Sól emska składa się z siarczanów sodu, chlorków sodu, magnezu oraz węglany sodowego. Występuje w postaci białego proszku, z którego można przygotować roztwór do inhalacji lub tabletek.

Warto jednak pamiętać, że ze względu na dużą zawartość sodu zarówno w roztworze, jak i tabletkach, jej przyjmowanie powinno zostać skonsultowane z lekarzem.

Jak działa sól emska?

Sól emska działa nawilżająco i odkażająco na błony śluzowe. Dzięki temu wspomaga organizm do walki na przykład z kaszlem. Dzięki minerałom wspomaga odkrztuszanie wydzieliny zalegającej w płucach. Można ją stosować wspomagająco przy leczeniu zapalenia gardła czy kaszlu pojawiającego się u alergików. Pomaga zmniejszyć uczucie drapania w gardle.

Inhalacje solą emską

Wiele osób, którym nie odpowiada ssanie tabletek soli emskiej słonych w smaku, decyduje się na przeprowadzenie domowych inhalacji. Eksperci podkreślają, że rezultaty są podobne.

Jeśli nie masz w domu profesjonalnego sprzętu do przeprowadzania inhalacji, wystarczy, że do dużej miski wlejesz gorącą wodę i dodasz trochę soli emskiej. Wiele osób dodaje również odrobinę olejku eterycznego o właściwościach zdrowotnych i przyjemnym zapachu. Możesz wykorzystać olejek eukaliptusowy lub lawendowy.

Teraz wystarczy, że nachylisz głowę nad miską i będziesz wdychać parę wodną. Inhalacje mogą być stosowane profilaktycznie.

Autor: KAS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić