Szokujące ogłoszenie w centrum miasta. Chcą zażegnać "kryzys smrodowy"

120

Ziębice - miasto na Dolnym Śląsku, o którym mało kto z nas słyszał - teraz okryje się niechlubną sławą. Wszystko za sprawą ponurego żartu o zorganizowaniu akcji pod hasłem "Umyjmy stare baby". Jej autor twierdzi, że dzięki temu uda się zażegnać "kryzys smrodowy" w mieście.

Szokujące ogłoszenie w centrum miasta. Chcą zażegnać "kryzys smrodowy"
Ogłoszenie oburzyło internautów, co się stało w Ziębicach? (Pixabay, TikTok)

Tego typu ogłoszenia powinny znikać szybciej, niż się pojawiły. O kontrowersyjnym pomyśle doniósł na TikToku internauta @noirepl.

Kiedy myślisz, że w twoim mieście już nic cię nie zdziwi, ale... - napisał i dodał w opisie filmu "Ludzie co z wami ostatnio?".

Ogłoszenie, którego zdjęcie zamieścił, zapowiadało akcję mycia kobiet powyżej 65. roku życia. Ma ona zostać zorganizowana w celu "zażegnania kryzysu smrodowego".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ubrania od serca

Cała akcja teoretycznie ma się odbyć w piątek 24 maja o godz. 17:00 na rynku w Ziębicach. Autor posta dokładnie opisał, jak planuje ją przeprowadzić. Dodał też, że będzie "bufet" w postaci kromki z pasztetem oraz koncert.

Cała akcja jest przeprowadzona w celu zażegnania kryzysu smrodowego - napisał autor w ogłoszeniu.

Dodał, że kobiety powyżej 65. roku życia stanowią blisko 80 proc. tych, którzy stwarzają ten problem. Nie wiadomo, skąd w ogóle dysponuje takimi danymi. Na dole plakatu pojawiła się adnotacja "zapraszamy również rodziny z dziećmi".

Jedno ogłoszenie podniosło ciśnienie na TikToku

Nagranie oburzyło internautów. Nic w tym dziwnego, kto zamieszcza w sieci takie rzeczy?

Zerwałabym to jak najszybciej - napisała jedna z internautek.

Niestety autor nagrania odpisał jej, że chociaż uwiecznione na filmiku ogłoszenie już zostało zerwane, to wciąż na mieście i w okolicznych wioskach wisi sporo kopii.

I teraz wyobraźmy sobie, że czytają to starsi ludzie, którzy mają problem z poruszaniem się, albo na życie im nie starcza i tak oszczędzają - dodała kolejna komentująca.
To jest bardzo przykre. Wiele starszych osób nie ma nikogo do pomocy, a ciężko jest im samemu wykonywać niektóre czynności... - brzmiał inny komentarz.

Rzeczywiście, osoby poruszające się o kulach czy na wózku często mieszkają w mieszkaniach, gdzie standardem była łazienka wyposażona w wannę. Taka wanna obecnie może być dla nich nie lada wyzwaniem. Nie tylko, że mogą mieć problemy z wejściem do niej, to jeszcze mogą się obawiać, że w którymś momencie się poślizgną i potłuczą, lub co gorsza - uderzą w głowę.

To sprawia, że jest całe rzesze osób starszych, które przy kąpieli wymagają asysty. Jednak czy autor wspomnianego ogłoszenia w ogóle o tym pomyślał?

Zapach starszych osób - to nie higiena, to chemia!

Portal kobieta.gazeta.pl przypomina badania, jakie w 2001 roku opublikowano na łamach czasopisma medycznego "Journal of Investigative Dermatology". Według badań zapach starszych osób to wynik zmiany substancji chemicznych, jakie wytwarza organizm człowieka. Jest to nic innego, jak naturalny proces starzenia. Co ważne - nie występuje u każdej starszej osoby.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić