Test na inteligencję. Bill Gates rozwiązał tę zagadkę w 20 sekund

371

Rozwiązywanie quizów i łamigłówek to dobry nawyk i doskonałe ćwiczenie dla mózgu. Przedstawiamy interesujące łamigłówki. Geniusze rozwiązują je w kilkadziesiąt sekund. Podobno Bill Gates rozwiązał drugą z nich w 20 sekund. Sprawdź, jak tobie pójdzie.

Test na inteligencję. Bill Gates rozwiązał tę zagadkę w 20 sekund
(Facebook)

Szklanki

Na stole leży 6 szklanek. Trzy pierwsze wypełnione są sokiem pomarańczowym, a trzy kolejne są puste. Co zrobisz, aby szklanki były na przemian pełne i puste, jeśli możesz dotknąć tylko jednej?

Rozwiązanie zagadki: Wystarczy podnieść drugą szklankę i przelać jej zawartość do piątej szklanki. Dzięki temu dotkniesz tylko jednej szklanki. Dziecinnie proste!

Niepasujący kształt

Na obrazku jest 5 różnych kształtów. Który się wyróżnia i nie pasuje do pozostałych?

Rozwiązanie zagadki: Nie pasuje pierwsza figura. Pozostałe figury są unikatowe - druga nie ma kątów, trzecia jest zielona, czwarta figura nie ma ramki, a piąta jest mała.

Bill Gates rozwiązał tę zagadkę w 20 sekund. Ile tobie zajęło rozwiązanie?

Zachowanie sprawności umysłowej jest bardzo ważne. Tak jak trenujemy, aby wzmocnić mięśnie, tak rozwiązując łamigłówki i testy poprawiamy kondycję mózgu. Regularny trening sprawi, że umysł na długo zachowa sprawność, zmniejszając ryzyko demencji czy alzheimerem.

Zobacz też:

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić