Nie ma nóg. Okrutne, co spotkało ją w supermarkecie

17

Jessica Long opowiedziała na TikToku o sytuacji z jej życia. Paraolimpijka bez nóg była poruszona, gdy ktoś okrzyczał ją, że znajduje się na parkingu dla niepełnosprawnych.

Nie ma nóg. Okrutne, co spotkało ją w supermarkecie
Jessica Long (Getty Images, TikTok)

Jessica Long jest niepełnosprawną pływaczką z USA. 28-latka bez nóg zdobyła jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe medale w tej dyscyplinie na Igrzyskach Paraolimpijskich 2016 w Rio. Podczas swojego debiutu paraolimpijskiego w Atenach w 2004 triumfowała trzy razy. Niedawno zrobiło się o niej głośno przez nagranie wideo, które opublikowała na TikToku.

Pływaczka padła ofiarą bardzo nieprzyjemnego zachowania. Podczas zakupów w supermarkecie zaparkowała na miejscu dla niepełnosprawnych. Amerykanka boryka się z problemem kwestionowania przez innych jej prawa do zostawiania samochodu w takich miejscach. Przyznała, że kilka razy w tygodniu musi się tłumaczyć, pomimo tego, że za szybą swojego auta zawsze zostawia plakietkę niepełnosprawności.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Niepełnosprawność Jessici nie jest zauważalna na pierwszy rzut oka. 28-latka porusza się normalnie dzięki protezom. To właśnie dlatego często obcy zwracają jej uwagę dotyczącą parkowania na specjalnym miejscu. Pewnego razu starsza para podążała za nią po supermarkecie, żeby potem wytknąć jej, że nie potrzebuje tam parkować. Kiedy wyjaśniła, że ma protezy to para nazwała ją "kłamczuchą".

Parkowałam samochód - i mam nadzieję, że ona to widzi - ta kobieta ma czelność spojrzeć na mnie od góry do dołu z obrzydzeniem, że zaparkowałam w miejscu dla niepełnosprawnych (...) Ludzie krzyczą na mnie, zostawiają notatki na przedniej szybie, pukają w szybę samochodu lub czekają, aż wysiądę z samochodu i powiedzą, że nie mogę tam zaparkować - powiedziała Jessica na nagraniu.

Jessica, nagrywając filmik, chciała uświadomić innych, aby unikali takich uprzedzeń. 28-latka przyznała, że korzysta ze specjalnego miejsca parkingowego, gdyż naprawdę tego potrzebuje. Tłumaczyła, że nogi często sprawiają jej ból. Pływaczka urodziła się z hemimelią strzałkową. Brakowało jej kości i miała tylko trzy palce u stóp. W wieku 18 miesięcy amputowano jej chore kończyny, aby mogła chodzić za pomocą protez.

Zobacz także: Koronawirus. Ruszyły w Polsce szczepienia preparatem Moderny
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić