Wraca kwarantanna! Adam Niedzielski ogłosił rozporządzenie

4665

Już w 24 krajach pojawiła się małpia ospa. Najwięcej przypadków odnotowano do tej pory w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Minister zdrowia Adam Niedzielski tymczasem ogłosił ważny ruch.

Wraca kwarantanna! Adam Niedzielski ogłosił rozporządzenie
Adam Niedzielski (PAP)

"Fakt" spostrzega, że minister Niedzielski ogłosił rozporządzenie, które m.in. nakłada na lekarzy obowiązek zgłaszania wszystkich zachorowań na małpią ospę do sanepidu.

Chore osoby będą umieszczane w szpitalach mogących zapewniać skuteczną izolację. Inspektorzy sanitarni będą poza tym uważnie weryfikować, z kim pacjenci mieli do czynienia. Takie osoby mają być kierowane na 21-dniową kwarantannę.

Niestety, małpia ospa rozprzestrzenia się w Europie. W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w tej sprawie.

To nie jest problem i zagrożenie epidemiczne analogiczne do covidu. [...]. To nie jest ten typ zagrożenia i myślę, że za kilka miesięcy prawdopodobnie nikt z państwa nie będzie o tym pamiętał - zaznaczał, cytowany przez "Fakt".

Czy małpia ospa dotarła do Polski?

Z oficjalnych informacji wynika, że póki co do Polski nie dotarła małpia ospa. Takie informacje podał w rozmowie z Radiem Plus wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

W Polsce na ten moment nie ma potwierdzonego żadnego przypadku wirusa małpiej ospy - powiedział.
Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić