Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Alarmujące dane WHO. Oto dlaczego umiera aż 7 proc. Polaków

13
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega przed poważnym zagrożeniem, jakim jest siedzący tryb życia. Problem szczególnie nasilił się w dobie pandemii koronawirusa. Okazuje się, że awersja do aktywności fizycznej jest przyczyną nawet 7 proc. zgonów odnotowywanych w Polsce.

Alarmujące dane WHO. Oto dlaczego umiera aż 7 proc. Polaków
Siedzący tryb życia to coraz większy problem (zdj. ilustracyjne) (Getty Images, Charles Gullung)
bETiYZqZ

Siedzący tryb życia może być przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych. Z powodu niedostatków ruchu narażamy się poważne problemy ze zdrowiem. Takie funkcjonowanie może niszczyć układ krążeniowy, prowadzić do nadwagi, cukrzycy czy chorób stawów, a nawet zwiększać ryzyko rozwoju nowotworów.

Brak ruchu przyczyną kłopotów ze zdrowiem. Może prowadzić do groźnych chorób

Za zbyt niski poziom aktywności fizycznej odpowiada najczęściej nasz tryb życia. Godziny spędzane w komunikacji miejskiej, samochodzie bądź przed ekranem komputera lub telewizora nie przekładają się dobrze na kondycję. Z kolei osoby dotknięte problemami zdrowotnymi unikają ruchu, narzekając na różnego rodzaju bóle czy szybkie zmęczenie.

bETiYZrb

Jeżeli nie ma jednak przeciwwskazań lekarskich, należy regularnie zażywać ruchu. Ćwiczeniem może być chociażby wyjście na spacer. Choć na początku może być trudno uwolnić się od niechęci do aktywności fizycznej, warto przełamać swoje nawyki, aby zadbać o zdrowie.

Alarmujące doniesienia WHO. Niska aktywność fizyczna zabija Polaków

WHO zaleca osobom dorosłym tygodniowo 150 minut umiarkowanego wysiłku fizycznego, takiego jak chociażby szybki chód czy jazda na rowerze. Alternatywą może być 75 minut intensywnego wysiłku, czyli np. joggingu czy gier zespołowych.

bETiYZrh
Jeżeli chodzi o dzieci, to one powinny ćwiczyć codziennie przez 60 minut – mówi w radiowej Jedynce dr Daniel Puciato z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

Okazuje się, że od 40 do 60 proc. Polaków nie spełnia powyższych zaleceń. To jeden z najgorszych wyników w Europie. Brak ruchu odpowiadać może w Polsce za ponad 7 proc. zgonów.

bETiYZri

Obejrzyj także: WHO wzywa narody do dzielenia się szczepionkami. Szczególnie z najbiedniejszymi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETiYZrC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Xyz
2 miesiące temu
Że ruch jest zdrowy, każdy wie. Nagle przyglądają się Polakom? Pewnie znów coś knują. Nie wierzę za grosz tej hm organizacji zdrowia?
Zuzu
2 miesiące temu
Dlaczego polska płaci składki na mafię who
Walerian
2 miesiące temu
Czy ten pożal się Boże pismak odróżnia umieranie 7% Polaków od 7% zgonów z ogólnej ilości umarłych z powodu braku ruchu...?
bETiYZrD
M1306
2 miesiące temu
Trzeba zachęcić Polaków do wyrwania się z domów
robocop56
2 miesiące temu
Jak to jest mozliwe ,ze na tzw.covid wg.oficjalnych swiatowych danych umiera 0,0006% ludzi i robi sie z tego powodu guano-burze ,panike i niszczy sie gospodarke i wiezi miedzyludzkie! A na brak ruchu w samej Polsce umiera 7% populacji i cich-sz ! Dziwne - prawda ?!
3333
2 miesiące temu
Przecież wiadomo od prawieków że człowiek aby musi się ruszać. Nie potrzebne są do niczego pseudo mądrości WHO. Powtarzanie, przez WHO, tego co każdy wie i wymyślanie, niekiedy, bredni nie przysparza tej instytucji dobrej sławy
Klara
2 miesiące temu
A foliarze na to, że brak ruchu nie ma znaczenia, to przez szczepionki:))))
Gość
2 miesiące temu
I coraz wiecej ludzi aktywnych ma zakrzepy zatory udary i inne komplikacje...i to ludzie w sile wieku... Tłumaczcie dalej te zgony po tym czyms na cos czego nigdzie nie widac ... Szukanie alibi sie zaczyna
Kostucha.
2 miesiące temu
Większych bredni nie czytałem w Polsce najdłużej żyją pierdzistołki i ci co z pracą fizyczną nie mają nic wspólnego. POwiem jedno Czarnobyl nas zabija POmału ale dokładnie,chemia w żywności to drugi zabójca trzecim jest służba zdrowia z przemysłem farmaceutycznym na czele.Ale najgorsze jest to że ci wszyscy mondrale prawdy nigdy nie POwiedzą.Jeśli rano otworzysz oczy i nic cię nie boli to znaczy że już nie żyjesz.
Hmnmmm...
2 miesiące temu
WHO nie ostrzegło świata przed pochodzącym z Chin COVID19. WHO dementowało informacje na temat możliwości przenoszenia się COVID19 z człowieka na człowieka. WHO jest tak wiarygodne jak Beria gdy twierdził, że działa na rzecz dobra robotników i chłopów^^
Bdjd
2 miesiące temu
Znowu WHO ma coś do powiedzenia hehe nigdy wcześniej nikt nie słyszał o podobnej instytucji zepsutej korupcja ,łapówkami ..
on.......
2 miesiące temu
więcej niż srovid... to może kwarantanna? albo zakaz chodzenia do sklepu?
54321@
2 miesiące temu
Ruch to zdrowie! Codzienne spacery wskazane, ruch robaczkowy jelit, niezaleganiu produktów rozpadu, ćwiczenia mięśni itd
bETiYZrv
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić