Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KAM
|

Zwróć uwagę na ręce. Sygnał, że w mózgu brakuje tlenu

12
Podziel się

Uczucie drętwienia lub mrowienia, czyli tzw. parestezje, przydarzyły się chyba każdemu z nas. Jeżeli jednak te nietypowe wrażenia zdarzają się nam regularnie i towarzyszą im inne objawy, może to oznaczać rozwój poważnej choroby.

Parestezje ostrzegają o chorobie
Parestezje ostrzegają o chorobie
bFdUhFsR

Drętwienie rąk może ostrzegać o problemach w mózgu

Bardzo często drętwienie i mrowienie rąk czy nóg jest efektem długotrwałego przebywania w jednej pozycji. Dotyczy to zarówno pozycji stojącej, jak i siedzącej. Czasem jednak przyczyna tego nieprzyjemnego uczucia tkwi zupełnie gdzie indziej. Parestezje mogą oznaczać, że do naszego mózgu nie jest dostarczana odpowiednia ilość tlenu. Niedotlenienie mózgu to bardzo poważny stan, który zaburza prawidłowe działanie organizmu, a w niektórych przypadkach może nawet doprowadzić do śmierci.

bFdUhFsT

Na parestezje skarżą się również osoby cierpiące na przepuklinę krążka międzykręgowego, miażdżycę, cukrzycę, stwardnienie rozsiane, zespół cieśni nadgarstka, migrenę i niedoczynność tarczycy. Parestezje mogą być także związane z urazem nerwów, niedoborem witaminy B12 lub uszkodzeniem układu nerwowego przez substancje toksyczne takie jak alkohol, papierosy czy metale ciężkie.

Jak się okazuje, powodów niewłaściwego odczuwania bodźców zewnętrznych jest wiele. Jeżeli zdarzają się często, wtedy warto jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który zleci odpowiednie badania. W tym przypadku najczęściej wykonuje się rezonans magnetyczny, tomografię komputerową lub badanie rentgenowskie.

bFdUhFsZ

Parestezji nie wolno lekceważyć szczególnie, gdy poza drętwieniem czy mrowieniem odczuwamy inne dolegliwości. Najbardziej niepokojące objawy współwystępujące to: paraliż, zaburzenia równowagi, trudności z poruszaniem się, problemy ze wzrokiem, niewyraźne mówienie, oszołomienie lub utrata przytomności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFdUhFtu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Wawa
1 tyg. temu
Pracuje na oddziale coronovirusowym. Też mnie się wydaje że Ci ludzie którzy odchodzą robią sobie poprostu jaja. Na pewno chodzi tutaj o sprawę podwyżki opału a więc wola spalenie niż dogrzewanie.
Justa
1 tyg. temu
Ja mialam robiona tomogeafie w tamtym roku w sierpniu i nic nie wykazały wiec jest git a dretwienie mam czasami od kregosłupa
hoff
1 tyg. temu
Tak, czy owak będziemy żyć aż do śmierci i ani jednego dnia dłużej, ważne że nie wiemy kiedy to nastąpi i póki żyjemy mamy nadzieję ..
bFdUhFtv
IIRP
1 tyg. temu
Jest nato rada zapraszam do II RP i problem rozwiązany. Już wymyślili coraswirus deltakron za niedługo przejmiemy władze i rozliczymy zdrajców narodu Polskiego
Bluff
1 tyg. temu
Dalej nosic najlepiej 24/7 pieluszki na twarzach i bedzie dobrze
sdf
1 tyg. temu
poszedłbym do lekarza, ale lekarze zajmują się tylko covidem. Za to ZUS ochoczo odbiera mi składki zdrowotne.
Ja36
1 tyg. temu
Leczę się ponad rok! I nic! Zgłaszam objawy...I co z tego?!Wszystko zwala się na kręgosłup...mam już dosc
Ricardo
1 tyg. temu
Jestem już chory po przeczytaniu tego tekstu
Maria
1 tyg. temu
Mam to samo odczucie.
Jowisz.
1 tyg. temu
Cholerna jasna, cokolwiek tu czytam, to wszystko do mnie pasuje. Absolutnie każda choroba.
Eraldo
1 tyg. temu
Więcej przebywania w "kagańcu.." Niedotlenienie w 100%.
Kierowca
1 tyg. temu
Skoro tak to prezes ma zgniłe łapska bo do jego dyni tlen nie dociera już dawno.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić