Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KGG
|

Zaczyna się od skurczu w łydkach. Potem wysiada serce

74
Podziel się

Obecność potasu w organizmie człowieka jest niezbędna do jego prawidłowego funkcjonowania. Dlatego warto dbać o prawidłową ilość potasu we krwi, żeby uniknąć różnego rodzaju problemów zdrowotnych. Dowiedz się, jakie są objawy niedoboru tego makroelementu.

Pomidory to doskonałe źródło potasu
Pomidory to doskonałe źródło potasu
bFdVippN

Objawy niedoboru potasu

Ciągłe zmęczenie i brak energii, mimo odpowiedniej ilości snu, może oznaczać, że w naszym organizmie jest za mało potasu. Żeby go uzupełnić, najlepiej włączyć do codziennego jadłospisu owoce i warzywa bogate w potas. Jeżeli zmiana diety nie przywróci nam sił witalnych, wówczas powinniśmy udać się do specjalisty.

bFdVippP

Istnieje wiele przyczyn zbyt wysokiego ciśnienia krwi. Możemy do nich zaliczyć nadwagę, alkohol, papierosy, uwarunkowania genetyczne, zbyt dużą ilość soli w diecie lub deficyt potasu w organizmie. Odpowiednie stężenie potasu w naszej krwi pomoże zredukować niekorzystny wpływ soli na układ krążenia i tym samym obniży zbyt wysokie ciśnienie krwi.

Zobacz także: Odchudza, gdy śpisz. Pyszny koktajl
………………®™
`

Jeżeli regularnie zdarzają nam się skurcze w dolnych kończynach, może to również oznaczać niewystarczającą ilość tego pierwiastka. Jest to spowodowane utratą elektrolitów, w tym potasu. Tego rodzaju niedobór jest najczęściej spowodowany uprawianiem sportu i nadmiernym poceniem się. Właśnie dlatego osoby aktywne fizycznie powinny regularnie uzupełniać zawartość elektrolitów w organizmie.

Obniżony poziom potasu we krwi może skutkować poważnymi problemami z sercem i układem krążenia. Za mało potasu niekiedy prowadzi do zaburzeń prawidłowego rytmu serca. Jeżeli często odczuwamy kołatanie serca i wydaje nam, że za chwilę wyskoczy z naszej klatki piersiowej, wtedy jak najszybciej powinniśmy skonsultować się z lekarzem.

bFdVippV

Potas możemy uzupełnić za pomocą suplementów lub sięgając po banany, pomidory, szpinak, truskawki, brokuły, kiwi, śliwki, awokado lub suszone morele. Sporo potasu znajdziemy również w pieczonych ziemniakach ze skórką.

bFdVipqq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(74)
jhyfgyg
4 miesiące temu
Pis zrobił drożyzne i rozdaje nasze pieniądze tym samym powiększa dług publiczny ludziom się żyje gorzej należy ten rząd podać do dymisji a najgorsze zło to 500+ !!!!!!!!!! PIS podzielił ludzi i rodziny jednym daje 14ke tym daje co nie chciało się robić a teraz podatek nieroby nie będą płacić podatku a ci co całe życie zapiepszali dalej będą płacić podatek taki podział robi PIS a w dodatku daje 500+ dzieciorobom z naszych podatków a oni chlają za te pieniądze i nie muszą pracować jest wiele przykładów udokumentowanych ludzie co się słyszy mają już dość tego rządu nikt już na PIS nie zagłosuje bo to druga komuna drożyzna goni drożyzne non stop podwyżki na 500+ dość tego my was niedługo rozliczymy ! To koniec PISowców . W tym kraju tylko dobrze żyją celebryci księża piłkarze i ci w rządzie podwyżki sobie robią po 10tys a większość ma zarobki miljonowe a ludzom pracy lub emerytom po 50zł podwyżki a w sklepach co tydzień podwyżki
Kasia M
4 miesiące temu
Kolego jedz dużo potasa żeby utrzymać sprawność
Matousz
4 miesiące temu
Ja jem co dziennie magnez z lodówki. Już się drzwi nie kleją...
bFdVipqr
rezun-one
4 miesiące temu
Nie szalejcie z potasem, poszedłem na to i skończyło się śmiercią kliniczną. Dobrze, że w chwili gdy umierałem, przyszedł syn i wezwał ratowników. Chłopaki przez pół godziny prowadzili resuscytacje. Na moje szczęście udaną. Do dziś jestem im za to wdzięczny.
ekspert
4 miesiące temu
TO TYPOWY OBJAW kowida
Cesarok
4 miesiące temu
Wystarczy poczytać te komentarze i wiadomo czemu w tym kraju jest jak jest !!!!
Farma-ceuta
4 miesiące temu
Najprościej zakupić sól potasową, po co kombinować. Jedna łyżeczka rano, jedna wieczorem.
Dr górnictwa ...
5 miesięcy temu
W może tak artykuły na temat co można jeść
Zybi
5 miesięcy temu
Tylko krycie daje życie
Mati
5 miesięcy temu
Ciekawe efekty daje też nadmiar potasu Ale o to najlepiej pytać lekarzy z łódzkiego pogotowia Wtedy to było za skórkę ok 600 zł od zakładu pogrzebowego
Nie doktor
5 miesięcy temu
A co na to jasnowidz? Miał widzenie, pomaga, czy nie?
dyrektor
5 miesięcy temu
Podatki tylko nie płacą kościoły zamknąć wszystkie kościoły i zabrać im te majątki co sobie przywłaszczyli bezprawnie oraz zabrać te emerytury księdzom  te kościoły  robią pranie mózgu ludziom a rząd im jeszcz grube miljardy daje z naszych podatków!!!!!!!!!!!!!!! Pis zrobił drożyzne i rozdaje nasze pieniądze tym samym powiększa dług publiczny ludziom się żyje gorzej należy ten rząd podać do dymisji a najgorsze zło to 500+    !!!!!!!!!! PIS podzielił ludzi i rodziny jednym daje 14ke tym daje co nie chciało się robić a teraz podatek nieroby nie będą płacić podatku a ci co całe życie zapiepszali dalej będą płacić podatek taki podział robi PIS a w dodatku daje 500+ dzieciorobom z naszych podatków a oni chlają za te pieniądze i nie muszą pracować jest wiele przykładów udokumentowanych ludzie co się słyszy mają już dość tego rządu nikt już na PIS nie zagłosuje bo to druga komuna drożyzna goni drożyzne non stop podwyżki na 500+ dość tego my was niedługo rozliczymy !  To koniec PISowców . W tym kraju tylko dobrze żyją celebryci księża piłkarze i ci w rządzie podwyżki sobie robią po 10tys a większość ma zarobki miljonowe a ludzom pracy lub emerytom po 50zł podwyżki a w sklepach co tydzień podwyżki ludzie musimy wyjść na ulice i to zmienić !!!!!!
Trawa
5 miesięcy temu
Straszenia cdn.
bFdVipqj
Mila
5 miesięcy temu
Zgadza się. U mnie przez dłuższy czas niedobór potasu, potem zaburzenia rytmu serca (bradykardia) W rezultacie rozrusznik serca.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić