Zwróć uwagę na ten objaw. Jeden szczegół może wskazywać na nowotwór

9

W przypadku nowotworu najważniejsze jest jego szybkie rozpoznanie. Wczesne postawienie diagnozy może uratować życie. Niektóre wydawać by się mogło niegroźne symptomy mogą okazać się początkiem poważnej choroby. Poznaj 8 objawów, których nie wolno lekceważyć.

Zwróć uwagę na ten objaw. Jeden szczegół może wskazywać na nowotwór
(Getty Images)

Nagła utrata masy ciała

Nagły spadek wagi naszego ciała bez stosowania żadnej diety i zmiany stylu życia, może być objawem poważnej choroby. Niespodziewana utrata od 10 do 15 kg, może być symptomem rozwijającego się nowotworu płuc, żołądka, trzustki i przełyku.

Nieustające zmęczenie

Wycieńczenie organizmu pomimo częstego odpoczynku także jest objawem, którego nie powinniśmy bagatelizować. Jeżeli nie pracujemy zbyt ciężko, a ciągle czujemy się zmęczeni powinniśmy zrobić badania. Być może to przejściowe przemęczenie, ale może to być również objaw nowotworu żołądka lub okrężnicy.

Zmiana koloru skóry

Ciemne przebarwienia na skórze lub żółtawy i czerwonawy odcień naskórka lub gałek ocznych powinny nas zaniepokoić. Z takimi objawami powinniśmy udać się do lekarza, bo może to oznaczać, że naszą wątrobę atakuje nowotwór.

Gorączka

Jeżeli walka z wysoką gorączką za pomocą leków nie daje rezultatów, powinniśmy udać się do specjalisty. Ten objaw może wskazywać chłoniaka, zwłaszcza gdy towarzyszą mu nocne poty i powiększone węzły chłonne.

Guzki

Małe, wyczuwalne guzki na piersiach mogą oznaczać, że coś podejrzanego rozwija się w naszym organizmie. W takiej sytuacji istnieje prawdopodobieństwo raka piersi.

Uporczywy kaszel

Nawracający i męczący kaszel może być objawem słabej odporności ale również raka płuc.

Wzdęty brzuch

Wzdęcia, które nie mają związku z procesem trawienia lub menstruacją, z pewnością nie są normalnym zjawiskiem. Może to być nowotwór jelita cienkiego lub grubego.

Siniaki

Siniaki na ciele, które powstają w dziwnych miejscach i nie są skutkiem urazu powinny nas zaniepokoić. Może to być bowiem objaw rozwijającej się białaczki.

Zobacz też: Dr Karauda: smog jest alergenem samym w sobie

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić