Olga Wilk| 
aktualizacja 

15-latka pobita i upokorzona. Rusza proces jej znajomych

63

We wtorek 28 maja w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej odbędzie się pierwsza rozprawa w sprawie nękania 15-latki przez grupę rówieśników.

15-latka pobita i upokorzona. Rusza proces jej znajomych
(Zrzut ekranu z nagrania opublikowanego przez "Interwencję")

W styczniu sąd wszczął postępowanie wobec 5 nieletnich agresorów. We wtorek ma odbyć się pierwsza rozprawa w tej sprawie - donosi "Dziennik Wschodni".

Postanowieniem z dnia 7 lutego Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej (...) zastosował wobec dwóch nieletnich tymczasowo środki wychowawcze w postaci skierowania do ośrodka kuratorskiego (...) oraz środek wychowawczy w postaci nadzoru kuratora sądowego - powiedział gazecie sędzia Robert Łukijaniuk, wiceprezes Sądu Rejonowego.

W grudniu ubiegłego roku 15-letnia Iza została brutalnie pobita przez znajomych. Jedna z poznanych w sieci koleżanek podstępem zwabiła ją na plac obok szkoły. Tam na ofiarę czekało kilka osób. Nastolatkowie kazali dziewczynie klęczeć i przepraszać za to, że rzekomo obraziła którąś z nastolatek.

Mimo wykonywania poleceń dziewczyna została brutalnie pobita. Filmik ze zdarzenia trafił do sieci. Było na nim słychać m.in. groźby rzucane w stronę 15-latki. „Ty k..., zginiesz marnie, przyrzekam ci" - mówi jedna z napastniczek. Iza nikomu nie zwierzyła się z tego, co ją spotkało. Policję zawiadomiłajej matka, która zobaczyła nagranie w internecie.

Na tym nie skończył się jednak koszmar nastolatki. Dziewczyna zaczęła dostawać wiadomości z pogróżkami. "Będę ostatnią, którą zobaczysz z normalnym oddychaniem, potem tylko przez rurę, wyrwę ci ten język, bo za dużo gadasz" - napisała jedna z napastniczek w SMS-ie do Izy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić