Wróć na
Kamil Karnowski
|

Amerykańskie myśliwce F-22 poderwały się do boju. Przechwyciły rosyjskie bombowce Tu-95 nad Alaską

222
Podziel się

Wojsko USA przechwyciło dwa bombowce, które znalazły się w Strefie Identyfikacyjnej Obrony Powietrznej, około 300 kilometrów od wybrzeża Alaski.

Amerykańskie myśliwce F-22 poderwały się do boju. Przechwyciły rosyjskie bombowce Tu-95 nad Alaską
(Getty Images)
bCHNaUMR

Bombowce leciały w stronę terytorium USA. Amerykańskie media podejrzewają, że incydent był zwykła prowokacją. Dwie maszyny Tu-95 zawróciły od razu, gdy myśliwce amerykańskiego wojska znalazły się w ich zasięgu - informuje CNN.

Rosyjskie bombowce nie zdążyły wlecieć w naszą przestrzeń powietrzną. W akcji brały udział dwie maszyny F-22 - komentuje major Andrew Hennessy.

Rosyjskie władze nie komentują zajścia. Z kolei kanadyjskie dowództwo Obrony Powietrznej Ameryki Północnej przypomina, że podobny incydent miał miejsce 3 maja.

bCHNaUMT

Bombowce Tu-95 zostały po raz pierwszy wyprodukowane w latach 80 XX w. Ogółem 72 egzemplarze, będące w posiadaniu rosyjskiej armii, mogą przenieść 704 pociski, każdy z jedną głowicą jądrową, co stanowi obecnie ok. 20 proc. rosyjskich strategicznych głowic jądrowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Odnaleźli wrak, na którym rzekomo Hitler miał uciec do Ameryki

bCHNaUNu
KOMENTARZE
(222)
Pilot
2 lata temu
'' LECIAŁY W KIERUNKU '' co to ma do rzeczy ? Jakby samolot leciał z Warszawy do Koszalina to leciał by ..... w kierunku Anglii . '' przechwycili '' oznacza ... przeleciały obok . Jaja sobie robicie z tym szczuciem na Rosję .
RPawłowski
2 lata temu
W tym newsie nie ma informacji GDZIE leciały te bombowce a przypominam że szerokość Cieśniny Beringa to 85 km. Więc jeżeli leciały NAD TERYTORIUM Rosji a dokładniej nad Czukotką to też "naruszyły" 300km strefę Jankesów :-) News napisany po to aby głąby z geografii podniecały się złą Rosją
fufel
2 lata temu
Samoloty nie przekroczyły granic powietrznych USA i Kanady,więc o czym ten artykuł.
bCHNaUNv
Anty Judojank...
2 lata temu
Byli 300 km od Alaski czyli byli na Syberii!!! Bo cieśnina Beringa nie ma nawet 100 km!!! Ach, te judki!!! Dzień bez judzenia to dzień...!!!
Polak
2 lata temu
Kolejna bzdura Leciały w przestrzeni międzynarodowej gdzie im wolno latać
Najnowsze komentarze (222)
tralala
2 lata temu
Ten artykuł o tym, że sowieci sprawdzają wartość bojową USA lecieliby tak długo w stronę "wroga" póki nie zostaliby przejęci faktycznie. Sowieci próbuję tego z wszystkimi krajami. Nie wiem czy nadal z Turcją:):)
henryk_z49
2 lata temu
Karnowski "błysnął" inteligencją! 300 km od wybrzeża, to jest nad Alaską? Durnota pismaków nie zna granic!
polak mały
2 lata temu
To w końcu nad Alaską czy 300 km od niej ?
gość
2 lata temu
Cholera w bajce o trzech braciach Lechu, Czechu i Rusie Ci dwaj pierwsi założyli swoje państwa, a Rus jak widać dalej chodzi po świecie. Ostatnio był w Syrii, a teraz w pobliżu Alaski. Nachodzi się chłopina w tych walonkach, oj nachodzi....
Najnowszy Tes...
2 lata temu
Ten ,kto sprzedał Amerykanom Alaskę za parę bezwartościowych papierków musiał być niepoczytalny. Ja na miejscu Rosjan renegocjowałbym tę umowę kupna sprzedaży.
jareczek fana...
2 lata temu
wzywam USA do przywrocenia COCOM i zaprzestania sprzedawania ruskim procesorow, mikrokontrolerow, kart graficznych i superkomputerów !
Wielka prawda
2 lata temu
Rosja jest słaba
anula
2 lata temu
Teraz testuja reakcje Amerykanow bo szykuja sie ,zauwazyliscie jak cicho o Rosji?, na ostre wejscia tak tak liczba mnoga,po Mundialu.Teraz nie zabieraja glosu bo chca swietowac Mundial,ale po kto bogatemu i uzbrojonemu zabroni?Caly czas otwarta wojna z Ukraina,nasili sie po Mundialu.Chyba.ze nasze media o czyms nam nie mowia?
bCHNaUNn
KGB
2 lata temu
ZABIĆ PUTINA TO BĘDZIE SPOKÓJ NA ŚWIECIE
IKM
2 lata temu
Słaba manipulacja. Bez przymusu nie dacie rady zmusić nas do zaakceptowania jednostronnej i wyraźnie podjudzającej do wojny, narracji.
XZcvv
2 lata temu
Każdy glupi wie ze na 100 procent Uciekl Hitler
trampek
2 lata temu
Zestrzelić!!!
władymir puti...
2 lata temu
precz z ruskami !!
Ettr
2 lata temu
Przecież te samoloty od początku nie miały zamiaru wlatywać w amerykańską przestrzeń. Widać tu zachodni sposób manipulacji informacjami
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić