Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Andrzej Duda: Póki jestem prezydentem, nie będzie prywatyzacji publicznych szpitali

14

- Póki jestem prezydentem, nie będzie prywatyzacji publicznych szpitali - takie słowa padły z ust Andrzeja Dudy podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Prezydent zwrócił uwagę na to, jak publiczna służba zdrowia radzi sobie w obliczu koronawirusa.

Andrzej Duda zabrał głos ws. prywatyzacji szpitali
Andrzej Duda zabrał głos ws. prywatyzacji szpitali (Getty Images, NurPhoto)

Duda zaznaczył, że publiczna służba zdrowia jest ważna w walce z pandemią koronawirusa. Istotny jest też dostęp do niej, niezależnie od tego, gdzie się mieszka.

Kiedy dzisiaj jesteśmy w trakcie prezydenckiej kampanii wyborczej i kiedy ja kandyduję w tych wyborach, chcę bardzo jasno powiedzieć: póki ja jestem prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, póty nie ma mowy, żeby rozszerzała się komercjalizacja, a w efekcie prywatyzacja służby zdrowia, aby liczba tych publicznych placówek służby zdrowia, w których każdy obywatel jest równo traktowany i każdy jest leczony wtedy, kiedy jest taka potrzeba, zmniejszała się - oświadczył prezydent, cytowany przez portal tvp.info.

Zobacz także: Gdzie jest Kim Dzong Un? Spekulacje o stanie zdrowia dyktatora

Ważna deklaracja prezydenta Andrzeja Dudy

Andrzej Duda parafował już stosowną deklarację. Zobowiązał się w niej, że jeżeli ponownie wygra wybory prezydenckie, to w drugiej kadencji nie podpisze żadnej ustawy, która umożliwiłaby prywatyzowanie publicznych szpitali.

To jest przesłanie, które towarzyszy mi już od wielu lat, z którego nigdy się nie wycofam i które teraz, na progu kolejnych wyborów prezydenckich i kolejnej pięcioletniej kadencji, która już niedługo, mam nadzieję, się zacznie, jeszcze raz bardzo mocno podkreślam i chcę swoim podpisem zagwarantować - powiedział.

Czytaj także:

W deklaracji zwrócono uwagę na to, że pandemia koronawirusa pokazuje, jak istotna jest publiczna służba zdrowia. - W obliczu zagrożenia pacjenci muszą mieć pewność, że ktoś bierze odpowiedzialność za ich leczenie - przyznał Duda, przypominając też, że Platforma Obywatelska chciała prywatyzować służbę zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić