REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 24 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas14.06.19 (08:23)

Atak na tankowce. USA pokazały wideo obciążający Iran

Dwa tankowce zostały zaatakowane w Zatoce Omańskiej. Kilkanaście godzin po akcie agresji USA opublikowały film, który ma być dowodem na udział Iranu w zniszczeniu statków.
WPLG Local 10 / Youtube.com

Nagranie ujawnione przez USA pokazuje irańskich żołnierzy. Wideo opublikowała marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych. Amerykanie twierdzą, że widać na nim, jak irańska Gwardia Rewolucyjna usuwa z kadłuba statku minę, która nie wybuchła. Ładunek był przyczepiony do japońskiego tankowca.

Zdarzenie zostało nagrane z pokładu niszczyciela USA. Pracę Irańczyków udało się nakręcić załodze amerykańskiego okrętu USS Bainbridge. Wcześniej z płonącej jednostki uratowali oni 21 pasażerów.

REKLAMA

Informację potwierdza anonimowy informator. Według telewizji Fox News, fakt usunięcia miny przez Irańczyków poświadczył wysoko postawiony urzędnik Stanów Zjednoczonych. Poprosił on jednak media o anonimowość.

Zobacz też: Atak na tankowce na Zatoce Omańskiej

Irańczycy nie mieli żadnych oznaczeń. Źródło twierdzi, że irański statek, który podpłynął do tankowca nie posiadał bandery. Jego załoga nie była też ubrana w mundury. Oprócz tej jednostki, wokół uszkodzonego statku pływały też inne irańskie łodzie.

Sytuacja została opanowana. Dwa tankowce – norweski i japoński – zostały zaatakowane w czwartek w Zatoce Omańskiej u wybrzeży Iranu. Na obu statkach doszło do uszkodzenia kadłuba. Na jednej z jednostek nastąpiła eksplozja. Łącznie ewakuowano 44 osoby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij