Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Aż tyle więcej dostają pupilki szefa. Konkretne pieniądze

3
Podziel się:

Polacy, którzy mają dobre relacje z szefem, zarabiają o 9 proc. więcej niż ich koledzy, wynika z badania serwisu rekrutacyjnego monsterpolska.pl.

Aż tyle więcej dostają pupilki szefa. Konkretne pieniądze
(flickr.com, Global Health Fellows Program II)

61 proc. Polaków uważa, że ich relacje z szefem są przyjazne. W przypadku 34 proc. z nas są one zdystansowane, a zaledwie 5 proc. ocenia je jako chłodne lub nieprzyjazne. Warto tymczasem, aby stosunki te były jak najlepsze, bo przekłada się to na wynagrodzenie. Spośród wszystkich badanych najlepiej swoje relacje z szefem oceniają Estończycy. Jako przyjazne określa je aż 75 proc. z nich. Zaraz potem są Finowie (69 proc.), a za nimi Czesi (64 proc.) i Litwini (64 proc.). Na końcu znajdują się Słoweńcy (48 proc.), Serbowie (50 proc.) oraz mieszkańcy Bośni i Hercegowiny (52 proc.).

*Relacje z szefem mają wpływ na wysokość wynagrodzenia pracownika. *Jeśli chodzi o Polaków, osoby utrzymujące dobre stosunki ze swoim szefem zarabiają o 9 proc. więcej niż ci, którzy mają te relacje zdystansowane lub złe. Wbrew pozorom nie jest to jednak jeszcze wcale aż tak duża różnica. Dla porównania w Estonii wynosi ona 21 proc., a w Serbii i na Węgrzech – 20 proc.

Badani zostali zapytani również, jakich cech brakuje ich szefom. Polscy pracownicy wskazywali najczęściej na komunikatywność (24 proc.), szczerość (22 proc.) i to, co sprawia, że osobie można zaufać (22 proc.). Kobiety oczekują od szefa przede wszystkim wysokich umiejętności komunikacyjnych i tego, żeby można było mu zaufać. Z kolei mężczyźni – charyzmy, ale też wytrwałości i doświadczenia - zauważa Joanna Żukowska z MonsterPolska.pl w wywiadzie dla agencji informacyjnej infowire.pl.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
Beowulf
5 lata temu
9 % ? W firmie gdzie pracuję koleżanka szefa zarabia 50% więcej od innych pracowników, ma godzinną przerwę obiadową i zawsze czas na kawę . Wystarczy że jest koleżanką szefa. Polska to jest piękny kraj !!!
kobieta
5 lata temu
Takiego łachudry i mizogina szefa jakiego miałam nikomu nie życzę. Podwyżki dawał, ale mężczyznom.
Balbina
5 lata temu
Tab było i jest. A zwłaszcza teraz za PiS
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić