REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller01.03.18 (08:44)

Benedykt XVI bez koszulki. "Zachwyt i zgorszenie"

Włoski rzeźbiarz dosłownie rozebrał byłego papieża Benedykta XVI. Tym samym wzbudził ogromne kontrowersje.
Instagram.com/jago.artist

Jacopo Cardillo przygotowywał popiersie ojca świętego w papieskich szatach. Gdy jednak 5 lat temu Benedykt XVI zrezygnował z urzędu, artysta posługujący się pseudonimem "Jago" zmienił zdanie. Skuł ubranie, tworząc fakturę pomarszczonej klatki piersiowej. Tę rzeźbę pokazano w Rzymie na wystawie "Habemus Hominem". To gra ze słynnych słów wypowiadanych po elekcji papieży, "Habemus Papam".

REKLAMA

Zachwyceni odwiedzający zauważają, że papież został symbolicznie "zdemaskowany, obnażony z munduru" i pokazany jako po prostu piękny człowiek. Wśród niektórych środowisk popiersie wywołało jednak prawdziwy skandal i "zgorszenie". Pojawiły się nawet apele o bojkotowanie wystawy i uwagi, że papież został obrażony przez autora - donosi serwis deon.pl.

Wątpliwe, by artysta chciał pokazać papieża w złym świetle. "Jago" w wywiadach przekonuje, że jest jego gorącym fanem. Nazywa go wręcz "największym żyjącym teologiem naszej epoki". Przedstawił swojego idola z rękami w geście modlitwy. Pozostawił mu jedynie piuskę i pierścień rybaka. Specjalnie pomalowane oczodoły sprawiają wrażenie, że postać śledzi wzrokiem obserwatora.

Być może po raz pierwszy widzę go takiego, jaki naprawdę jest w swoim człowieczeństwie - serwis cytuje opinię jednej z licealistek odwiedzających wystawę w rzymskich ogrodach Borghese.

Tę i pozostałe rzeźby można oglądać we włoskiej stolicy do 2 kwietnia. Więcej informacji o samej wystawie znajdziecie na stronie muzeum.

*Zobacz także: Benedykt XVI skończył 90 lat. Świętował przy piwie *

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij