Jan Muller| 
aktualizacja 

"Bezgłowy" pociąg porwał 1000 osób. Jechał tak 12 kilometrów

70

Na szczęście dla pasażerów nikt nie wpadł w panikę i nie wyskoczył na tory.

"Bezgłowy" pociąg porwał 1000 osób. Jechał tak 12 kilometrów
(Youtube.com)

Ministerstwo kolejnictwa w Indiach przyznało, że cudem uniknięto katastrofy. W nocy z soboty na niedzielę pasażerski skład złożony z 22 wagonów przejechał samodzielnie 12 km bez doczepionej lokomotywy.

Pociąg ruszył do tyłu tuż po odłączeniu elektrowozu. W środku podróżowało ok. 1000 osób. Nagranie z telefonu pokazuje, jak stojący na peronach krzyczą do podróżnych w pociągu, by włączyli hamulce awaryjne - informuje channelnewsasia.com.

Groźny incydent miał miejsce we wschodnich Indiach, w stanie Odisha. Jakkolwiek to brzmi, kolejarze zatrzymali skład układając na torach kamienie. Pomimo niebezpiecznej sytuacji i radykalnego sposobu rozwiązania problemu - nikomu nic się nie stało.

Zawieszono w obowiązkach 7 pracowników kolei. Zarzuca się im niedopełnienie obowiązków. Trwa śledztwo mające wyjaśnić, jak wagony mogły odłączyć się od elektrowozu - dodaje portal.

Każdego dnia w Indiach 22 mln osób korzysta z 9000 pociągów. Dramatyczne wydarzenia na kolei są w tym kraju smutną normą. Według danych z 2012 roku co roku w wypadkach związanych z kolejami ginie w Indiach 15 tys. osób. Ostatnio, w listopadzie 2017 roku 13 wagonów wykoleiło się na północy kraju. W konsekwencji zginęły 3 osoby a 9 trafiło do szpitala. Rok wcześniej w podobnym wypadku zginęło 146 osób.

Zobacz także: Zobacz także: O krok od tragedii. Autobus na przejeździe tuż przed pociągiem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić