Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Dagmara Smykla
|

Brazylia. Spycharki kopią masowe groby. "Sceny jak z horroru"

443
Podziel się

Przez epidemię koronawirusa Brazylijczycy nie nadążają z kopaniem grobów. W mieście Manaus spycharki pracują prawie non stop, kopiąc masowe groby dla ofiar wirusa SARS-CoV-2. "Widzimy sceny jak z horroru" - mówi burmistrz.

Koronawirus. Masowe groby w Brazylii
Koronawirus. Masowe groby w Brazylii (YouTube.com, DW Brasil)
bFdUrUDF

Koronawirus w Brazylii. Miasta nie nadążają z chowaniem zmarłych. W najgorszej sytuacji jest Manaus, stolica stanu Amazonas i epicentrum epidemii w Brazylii. W liczącym ponad dwa miliony mieszkańców mieście codziennie giną setki ludzi.

Widzimy sceny jak z horroru. To nie jest stan wyjątkowy, to jest absolutna katastrofa - mówi Virgilio Neto, burmistrz Manaus.

bFdUrUDH

Nikt nie wie, ile osób umiera codziennie przez koronawirusa. Oficjalne statystyki mówią o ponad 100 ofiarach dziennie, jednak eksperci uważają, że w rzeczywistości może być ich aż 15 razy więcej. Większość chorych umiera w domach, nie mając dostępu do opieki medycznej.

Koronawirus w Brazylii. Spycharki kopią masowe groby

Przerażające zdjęcia z cmentarzy w Manaus obiegły cały świat. M.in. w Parque Taruma widać pospieszną pracę robotników, kiedy z drugiej strony cmentarza nieliczni krewni żegnają swoich zmarłych. Trumny zakopywane są w masowych grobach, zgodnie z przepisami bezpieczeństwa tylko 5 osób z każdej rodziny może pojawić się na pogrzebie.

bFdUrUDN

Szpitale nie mają gdzie przechowywać zwłok. Wiele placówek umieszcza ciała w ciężarówkach z przyczepami chłodniczych. Składane w nich zwłoki czekają aż zwolni się kolejka na cmentarzu. Rodziny ofiar epidemii mają dosłownie kilka minut na pożegnanie swoich bliskich.

Ciężko pracujemy, aby na czas pochować wszystkich zmarłych. Wielu grabarzy zachorowało na koronawirusa. Inni fizycznie nie dają rady. To bardzo trudna walka - mówi burmistrz Manaus, prosząc rząd o wsparcie finansowe.

Zobacz też: Najcieplejszy rok w historii. Będzie tylko gorzej

bFdUrUDO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bFdUrUEi
KOMENTARZE
(443)
Stopklamstwom
2 lata temu
o2 gratuluje tłumaczenia i rzetelności dziennikarskiej. Pomogę Wam tłumaczem google: "Nowe groby wykopane na cmentarzu Taruma Park w Manaus (Amazonas, północna Brazylia), w obszarze zarezerwowanym dla podejrzanych lub potwierdzonych przypadków #COVID ー 19" Podejrzanych lub potwierdzonych, tzn że chowają tam wszystkich którzy zakaszleli, mieli gorączkę itd. Tam jest tyle różnych chorób o tych samych objawach że nie dziwne że używają koparki jak wszystkich wrzucają do 1 grobu
qwqwqwqw
2 lata temu
tam niema zwłok pojechali i otworzyli trumny kit jest na youtubie
xxx
2 lata temu
przykre na to wszystko patrzeć biedni ludzie
bFdUrUEj
matriks
2 lata temu
to sa puste trumny po to zeby straszyc ludzi
tolek
2 lata temu
To nie są masowe groby, to są indywidualne groby. W masowym grobie chowa się po kilkadziesiąt osób razem, układając ciasno jedną osobę obok drugiej, a nawet układając kilka warstw ciał, wszystkie ciała chowa się bez trumien. Ciała zasypuje się wapnem. Tak jak chowano osoby po egzekucjach podczas II wojny światowej.
Piotr
2 lata temu
Brasil:DF: Cmentarz dokonuje ponad tysiąc ekshumacji i zwalnia miejsce na groby Źródło: Reprodukcja TV Globo Newsroom 07/04/20 - 14h47 - Zaktualizowano 07/04/20 - 15h54 W celu otwarcia nowych grobów we wtorek na cmentarzu w okręgu federalnym dokonano 1300 ekshumacji (7). Zdjęcie przedstawia jednostkę Taquatinga, a uwolniona powierzchnia 3 300 metrów kwadratowych zostanie przeznaczona dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej, zgodnie z ustaleniami G1. W oświadczeniu Campo da Esperança - odpowiedzialny za zarządzanie witryną - powiedział, że środek nie został podjęty z powodu koronawirusa . „Jest to część planu ponownego wykorzystania miejsca na nowe pochówki, rozpoczętego w 2016 roku”. W dokumencie firma informuje również, że utrzymuje kontakt z rządem dystryktu federalnego w celu przeanalizowania ewolucji Covid-19 i jeśli konieczne jest rozszerzenie produkcji grobowców. „W razie potrzeby, co, jak mamy nadzieję, nie nastąpi, wszelkie środki w tym kierunku zostaną określone wraz z GDF [Rządem Okręgu Federalnego]”. Zagrożona pojemność cmentarza Jedną z możliwości zmierzenia się ze skończoną pojemnością cmentarzy jest kremacja. Campo da Esperança, który zarządza jednostkami w Dystrykcie Federalnym, kupił sprzęt do przeprowadzenia kremacji za cenę 100 000 R $ plus koszt przeniesienia ze Stanów Zjednoczonych. Usługa ma zacząć działać w drugiej połowie 2020 r. Według firmy jednostki zbliżają się do maksymalnej wydajności. Jeśli przeanalizowane zostaną tylko obszary dostępne dla nowych grobów, cmentarze nie będą w stanie wytrzymać długo: Cmentarz Asa Sul: obsługuje 2 kolejne lata Cmentarz Brazlândia: jeszcze 6 lat Cmentarz Sobradinho: jeszcze 7 lat Cmentarz Planaltina: jeszcze 6 miesięcy Także lipa z tym kłamstwem o tym ze spychacze kopią groby dla umierajcych na covid19 media spreparowaly artykuly oryginalne
Piotr
2 lata temu
Brasil:DF: Cmentarz dokonuje ponad tysiąc ekshumacji i zwalnia miejsce na groby Źródło: Reprodukcja TV Globo Newsroom 07/04/20 - 14h47 - Zaktualizowano 07/04/20 - 15h54 W celu otwarcia nowych grobów we wtorek na cmentarzu w okręgu federalnym dokonano 1300 ekshumacji (7). Zdjęcie przedstawia jednostkę Taquatinga, a uwolniona powierzchnia 3 300 metrów kwadratowych zostanie przeznaczona dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej, zgodnie z ustaleniami G1. W oświadczeniu Campo da Esperança - odpowiedzialny za zarządzanie witryną - powiedział, że środek nie został podjęty z powodu koronawirusa . „Jest to część planu ponownego wykorzystania miejsca na nowe pochówki, rozpoczętego w 2016 roku”. W dokumencie firma informuje również, że utrzymuje kontakt z rządem dystryktu federalnego w celu przeanalizowania ewolucji Covid-19 i jeśli konieczne jest rozszerzenie produkcji grobowców. „W razie potrzeby, co, jak mamy nadzieję, nie nastąpi, wszelkie środki w tym kierunku zostaną określone wraz z GDF [Rządem Okręgu Federalnego]”. Zagrożona pojemność cmentarza Jedną z możliwości zmierzenia się ze skończoną pojemnością cmentarzy jest kremacja. Campo da Esperança, który zarządza jednostkami w Dystrykcie Federalnym, kupił sprzęt do przeprowadzenia kremacji za cenę 100 000 R $ plus koszt przeniesienia ze Stanów Zjednoczonych. Usługa ma zacząć działać w drugiej połowie 2020 r. Według firmy jednostki zbliżają się do maksymalnej wydajności. Jeśli przeanalizowane zostaną tylko obszary dostępne dla nowych grobów, cmentarze nie będą w stanie wytrzymać długo: Cmentarz Asa Sul: obsługuje 2 kolejne lata Cmentarz Brazlândia: jeszcze 6 lat Cmentarz Sobradinho: jeszcze 7 lat Cmentarz Planaltina: jeszcze 6 miesięcy Także lipa z tym kłamstwem o tym ze spychacze kopią groby dla chorych ktorzy umieraja na covid 19 materialy spreparowane przez media podsycajace zastraszanie na ludziach
Anja Oliveira
2 lata temu
Niestety to prawda
towarzyszący
2 lata temu
Przez całe życie byłem samotny. Dopiero teraz towarzyszy mi choroba. Współistniejąca.
Ella
2 lata temu
Rozmawialam z rodzina znajomych z Brazylii czy to prawda. Mówią ze cmentarze w Brazylii tak wlasnie wygladaja w wielu miejscach od wielu lat, głównie z powodu biedy. Kolejna manipulacja mediów zeby straszyć.
jola
2 lata temu
każdy umrze a niedługo po wyborach będziemy dziekować Jarosławowi że nas wysłał do domu Ojca na spotkanie z zamordowanym bratem Lechem
miekikamien
2 lata temu
Dagmara Smykla - z nudów piszecie takie kocoboły ?
Jurancik
2 lata temu
W Polsce dziennie umiera 1130 osób, skoro w Brazyli żyje ponad 200 mln to pewnie normalnie dzienna śmiertelność to około 6-7 tys osób. Już widać z daleka manipulacje i sianie strachu.
bFdUrUEb
ninka
2 lata temu
totalna sciema
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić