REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla26.11.18 (10:26)

Chińczycy przyznali, że zmodyfikowali geny bliźniaczek

Grupa chińskich badaczy twierdzi, że na świat przyszyły pierwsze dzieci o zmodyfikowanych genach. Chiny były już wielokrotnie potępiane za badania prowadzące do ingerencji w ludzkie DNA.
East News

Chińscy naukowcy twierdzą, że udało im się zmodyfikować DNA bliźniaczek. Zapłodnione metodą in vitro Lulu i Nana urodziły się zdrowe, a badacze mają nadzieję, że w wyniku modyfikacji dziewczynki są odporne na zarażenie się HIV - informuje Associated Press.

O przełomowym sukcesie inżynierii genetycznej poinformowali na Youtube. Wyniki badań nie zostały jeszcze opublikowane w żadnym czasopiśmie, więc nie zweryfikowali ich inni naukowcy. Rodzice pierwszych na świecie genetycznie zmodyfikowanych dzieci chcą zachować anonimowość.

REKLAMA

Wykorzystano technologię, która pozwala "precyzyjnie wycinać i wklejać" geny. Narzędzie zwane CRISPR umożliwia dostarczenie genu lub usunięcie go z DNA. Chińscy badacze zmienili geny embrionów siedmiu par mających problemy z płodnością, co skończyło się jak dotąd jedną ciążą.

Zewsząd słychać głosy potępienia. Badanie chińskich naukowców zostało nazywane "skandalicznym, niemoralnym eksperymentem na człowieku" m.in. przez doktora Kirana Musunuru, eksperta z dziedziny genetyki z Uniwersytetu Pensylwanii. Tylko jeden znany genetyk, George Church, broni modyfikacji genów pod kątem odporności na wirusa HIV, z uwagi na "poważne i rosnące zagrożenie dla zdrowia publicznego", jakim jest AIDS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Polskie startupy chcą podbić świat. Wśród nich "inteligentny stetoskop"

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij