Co ona zrobiła?! Nie wybaczą królowej Elżbiecie tego, jak się ubrała

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II wybrała się na prywatną bożonarodzeniową mszę w Sandringham w hrabstwie Norfolk ubrana w długi płaszcz, ozdobiony futrem. Ten wybór natychmiast wytknęli jej obrońcy praw zwierząt.

Co ona zrobiła?! Nie wybaczą królowej Elżbiecie tego, jak się ubrała
(East News)

Fotoreporterzy uchwycili chwilę, w której królowa wysiadła z samochodu z brązowym futrze. Chwilę później przebrała się w inny, czerwony płaszcz. Pierwotny wybór nie uszedł jednak brytyjskiej królowej na sucho.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

89-letnia Elżbieta II była już widywana w futrzanym płaszczu. Według Sky News przy kilku okazjach pojawiała się w nim od… 1961 r. Dwa lata temu Peta (organizacja broniąca praw zwierząt) ostro zaatakowała monarchinię również w okresie Bożego Narodzenia. Wówczas królowa włożyła dokładnie ten sam brązowy płaszcz.

Futro dobrze wygląda tylko na zwierzętach – wytykają jej internauci. Na Twitterze pojawiło się wiele krytycznych głosów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak to możliwe, że królowa jeszcze nie nauczyła się odróżniać co jest dobre, a co złe – pytała Peta w 2013 r. Futro jest „produktem ogromnego cierpienia” – oburzali się działacze organizacji i wyrazili nadzieję, że królowa żyjąc w oświeconych czasach zdecyduje się nosić w przyszłości „coś bardziej ludzkiego”.

Królowa była na prywatnym nabożeństwie - tak garderobę Elżbiety II skwitował rzecznik Pałacu Kensington i odmówił dalszego komentarza.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić