Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Dawid Kostecki nie żyje. Popełnił samobójstwo w więziennej celi

125

Dawid Kostecki popełnił dziś rano samobójstwo. Były sportowiec i znany przestępca powiesił się na prześcieradle. Służba Więzienna wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Dawid Kostecki nie żyje. Popełnił samobójstwo w więziennej celi
(East News)

Dawid Kostecki popełnił samobójstwo dziś nad ranem w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych. Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego - napisała ppłk Elżbieta Krakowska.

Dawid Kostecki nie był objęty specjalnym dozorem i nie zdradzał symptomów mogących świadczyć o tym, że spróbuje popełnić samobójstwo. Nie stwarzał też problemów wychowawczych.
Dyrektor Generalny Służby Więziennej powołał zespół, który ma wyjaśnić wszelkie okoliczności tej sprawy. Bada ją również prokuratura - czytamy dalej w oświadczeniu.

38-letni Dawid Kostecki w więzieniu przebywał już po raz piąty, odbywając karę 5 lat i 100 dni pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Był karany m.in. za handel narkotykami, kradzieże samochodów, czerpanie korzyści z nierządu i oszustwa podatkowe. Obecna kara miała się skończyć za dwa lata - przypomina SW.

Dawid Kostecki był nadzieją boksu. Skończył jako przestępca##

Dawid Kostecki był znanym pięściarzem i nadzieją sportu, dopóki w 2011 roku nie popadł w konflikt z prawem. Został wtedy skazany na 2,5 roku pozbawienia wolności za kierowanie grupą przestępczą. Z więzienia wyszedł w 2014 roku.

Za kratki trafił ponownie już dwa lata później. Po raz kolejny były sportowiec przewodniczył grupie przestępczej. Gang zajmował się legalizacją i sprzedażą samochodów pochodzących z kradzieży, a ponadto wyłudzał podatek VAT. Szacuje się, że skarb państwa stracił na tym około 10 milionów złotych. Kostecki miał wyjść na wolność w 2021 roku.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić