Wróć na
Dagmara Smykla
|

Dolnośląskie. Zostawili malucha w rozgrzanym aucie. "Uchyliliśmy szyby"

180
Podziel się

Rodzice w Kudowie-Zdroju na Dolnym Śląsku zostawili 1,5-rocznego chłopca w samochodzie przy 30-stopniowym upale. Myśleli, że uchylenie okien załatwi sprawę.

Dolnośląskie. Zostawili malucha w rozgrzanym aucie. "Uchyliliśmy szyby"
(iStock.com)

Zakupy mogły skończyć się tragedią. Mieszkaniec Kudowy-Zdroju z zaniepokojeniem zauważył małego chłopca pozostawionego w samochodzie na parkingu sklepu. Temperatura na zewnątrz przekraczała 30 stopni Celsjusza, co oznaczało, że w aucie było znacznie goręcej.

Maluch nie reagował na próby wybudzenia. 1,5 roczny chłopiec miał zamknięte oczy. Mimo dwóch uchylonych szyb zdawał się nie słyszeć głosów mężczyzny i jego żony. Nawet nie drgnął, kiedy zaczęli pukać w szybę.

Wywołało to u mężczyzny i jego żony obawę, że dziecko straciło przytomność i w związku z panującą wysoką temperaturę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu - informują policjanci.

Nie mogli opuścić szyb, więc je wybili. Para bała się o życie malucha, więc mężczyzna ostrożnie wybił szybę i wyciągnął go z samochodu. Chłopiec obudził się, kiedy para przeniosła go do cienia. Podali mu wodę i czekali na przyjazd pogotowia i policji.

W upalne dni samochody nagrzewają się błyskawicznie i stanowią śmiertelną pułapkę. Nawet krótki czas spędzony w rozgrzanym aucie w przypadku dziecka może prowadzić do odwodnienia, utraty przytomności, a w konsekwencji do śmierci - kolejny raz przypominają policjanci.

Po kilku minutach do auta wrócili rodzice chłopca. Tłumaczyli policjantom, że poszli wraz z babcią po zakupy i pozostawili uchylone dwie szyby na 3 cm. Na szczęście mimo ich bezmyślności dziecku nic się nie stało. Policja sprawdzi teraz, na jak długo rodzina zostawiła chłopca w rozgrzanym aucie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(180)
żal.pl
9 miesięcy temu
tyle się o tym mówi i słyszy, gratuluje bezmyślności
tenże
9 miesięcy temu
Nie istotne na jak długo go zostawili. Karygodne, że w ogóle wpadli na taki pomysł. W tym i podobnych przypadkach - zamknąć w aucie na słońcu i czekać aż zmądrzeją. Babcie też. Za to, że im na to pozwoliła.
Deni
9 miesięcy temu
Sam bym zrobił to samo.
ojej
9 miesięcy temu
psychiczni ci rodzice, sorry
Bez rozumu
9 miesięcy temu
Głupia matka dziecka, miast babcię zostawić z maluchem w domu to ona zostawia dziecko w samochodzie-sauna i beztrosko z babcią włóczy się po sklepie.
Najnowsze komentarze (180)
faf
8 miesięcy temu
3 osoby dorosłe i żadna nie mogła zająć się dzieckiem?????! Nawet w cieniu mogła z nim posiedzieć. Co za bezmyślność!
koles
8 miesięcy temu
Tacy ludzie jak oni powinni być bezpłodni nie powinni mieć dzieci.
Mirkalena
9 miesięcy temu
Nie rozumiem jak można w ogóle zostawić dziecko w samochodzie, przecież nawet jakby się obudził przestraszylby się ze nie ma rodziców, już nie mówiąc o upale panującym na zewnątrz a w środku auta 70 stopni. Co za brak wyobraźni, trzeba przyjrzeć się dokładnie tym rodzicom, tej rodzinie. Skoro nie potrafią zadbać o dziecko i narażają je na śmierć to takich karać i to srogo! Może czegoś ich to nauczy. Po prostu cała trójka zamiast mózgu trociny.
Gość
9 miesięcy temu
Kolejni nieodpowiedzialni rodzice pozbawieni mózgu. Tyle się o tym mówi żeby pod żadnym pozorem niezostawiać dzieci w samochodzie zwłaszcza w upały jak idzie się na zakupy czy nawet załatwić jakąś sprawę a oni dalej nie rozumieją głupota nie zna granic.
Kate
9 miesięcy temu
Yhh. A ja w 8 miesiacu ciazy wywlekam z auta 2 latke. Trzy dorosłe osoby musiały iść po te zakupy? Wystarczyłoby by jedna została i juz moga byc drzwi otwarte w aucie.
Ff
9 miesięcy temu
Po 2 lata odsiadki w celi z prześwitem 3 cm i będą rozliczeni
Kuba
9 miesięcy temu
Powinni ponieść odpowiedzialność karną za pozostawienie dziecka bez opieki.
Tert
9 miesięcy temu
Zamknąć rodziców e aucie uchylić szyby na 3 cm i czekać aż zaczną błagać o otwarcie drzwi
Pozdrawiam
9 miesięcy temu
Patologia, powybijali szyby a dziecko sobie smacznie spało.
LoL
9 miesięcy temu
Rodziców ubrać w futra i do sauny na 30 min bez butelki wody taka kara wystarczy.
krytyk
9 miesięcy temu
no to za umyślne narażenie życia ich zamknąć
Matka
9 miesięcy temu
Jacys glupi czy co co dziecka nie mozna wsadzic s wozek i zsbrac ze soba. Nastepni inteligentni inaczej
jam jest
9 miesięcy temu
a gdyby osa wleciała do samochodu lub ktoś coś-tragedia.
Agata
9 miesięcy temu
Dziecko samo zostawili bo im za ciepło w samochodzie było więc poszli...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić