Dagmara Smykla
|

Donald Trump grozi Irakowi. "Nie odejdziemy, dopóki nie zapłacą"

4316 reakcji
714
2063
1539
Podziel się

Donald Trump odpowiedział na wezwanie irackiego parlamentu do opuszczenia kraju przez zagraniczne wojska. Prezydent USA zagroził Irakowi najcięższymi sankcjami, "jakie kiedykolwiek widzieli".

Donald Trump grozi Irakowi. "Nie odejdziemy, dopóki nie zapłacą"
(Getty Images)

Donald Trump nie przejął się apelem Iraku. Prezydent USA skomentował rezolucję irackiego parlamentu wzywającą zagraniczne wojska do opuszczenia terenu kraju. Trump stwierdził, że Amerykanie mogą wyjechać, ale na pewno nie za darmo.

Mamy tam niezwykle drogą bazę lotniczą. Budowa kosztowała miliardy dolarów. Nie wyjedziemy, dopóki nam nie zapłacą - powiedział prezydent USA dziennikarzom.

Trump zagroził Irakijczykom "sankcjami, jakich nigdy nie widzieli". W czasie konferencji zorganizowanej w samolocie prezydenckim podkreślił, że wszystko zależy od umiejętności dyplomatycznych irackiego rządu. Jeśli Irak "w sposób nieprzyjazny" poprosi amerykańskie wojsko o opuszczenie kraju, musi liczyć się z surowymi sankcjami.

Obłożymy ich sankcjami, jakich nigdy wcześniej nie widzieli. Przy nich sankcje nałożone na Iran będą wyglądały jak drobnostka - grozi Donald Trump cytowany przez BBC.

W sobotę niedaleko amerykańskiej ambasady w Bagdadzie spadła rakieta. W tym samym czasie miało dojść do ataku w bazie lotniczej Balad, gdzie przebywają amerykańscy żołnierze. Nikt nie ucierpiał. Ani rząd Iranu, ani żadna organizacja terrorystyczna na razie nie przyznała się do sobotnich ataków na Amerykanów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

1539
714
2063
KOMENTARZE
(1539)
ania
2 miesiące temu
no, Duda i Morawiecki zacznijcie już odkładać kasę. Bo jak wam Trump wystawi rachunek za fort to 500 plus zabraknie na spłatę
ksz
2 miesiące temu
zero dyplomacji, Trump to porażka dla świata
dakota
2 miesiące temu
A może tak sam złapiesz za giwere wypłowiały cwaniaczku??? łatwo się gada siedząc wygodnie w fotelu i lekką ręką wysyła ludzi na śmierć..w imię czego pytam się???
hfh
2 miesiące temu
Amerykanie już nie tylko obnażają się w swej bandyckiej polityce, ale zaczynają pokazywać własne słabości. Ciekawe, że nie ma tu żadnych wypowiedzi Chin, Rosji, czy choćby Niemiec.
Normalny
2 miesiące temu
USA napadło na Irak, zniszczyli ekonomię kraju. Zginęło pół miliona ludzi. Zamiast odbudować kraj to odbudowali naftociągi, osadzili swoje firmy z prywatnymi firmami ochroniarskimi, a ludzie w tym kraju cierpią głód, mają problemy z dostawami wody i energii elektrycznej. Gratuluję każdemu kto twierdzi, że to jest normalne. Zasługujecie na nagrodę Darwina i podobne życie jak przeciętny Irakijczyk.
Najnowsze komentarze (1539)
01A
miesiąc temu
oni już sobie nakradli
01A
miesiąc temu
oni już sobie nakradli
Patriota
2 miesiące temu
Gaz skroplony z USA to faktycznie gaz zakupiony przez Trumpa w Rosji i sprzedany naiwnym Polakom po wyższej cenie
Emigracja
2 miesiące temu
Trump zapłać za zniszczenia Kambodży, Wietnamu, Laosu, Afganistanu , Iraku i nie bądź pasożytem narodu Polskiego !!
1955
2 miesiące temu
usa ma krew na rękach milionów ludzi
Ten
2 miesiące temu
rudzielec,to światowy terroysta!
Stop_trump!
2 miesiące temu
Nikt nie prosil hamerykanskich okupantow o budowanie w Iraku bazy lotniczej!
hyży
2 miesiące temu
Wyjdą ,wyjdą jak wypompują całą ropę...
ostry
2 miesiące temu
Obserwując zachowanie trumpa, coraz częściej przypomina mi stalina,z tą jego chęcią "niesienia pomocy", za którą "obdarowani" muszą słono płacić!Nie ma nic gorszego,niż dać małpie brzytwę!
Walto
2 miesiące temu
Znów Ameryka.. I znów przegracie!! Czy wy jakąś wojnę wygraliscie? Co po waszym sprzęcie.
AAAAAA
2 miesiące temu
Wyplowiala wyliniala blondyna 🤡fuhrer chce kasy za bezpodstawny atak , agresję , bomby ze zubożonym uranem ( dzieci rodzą się upośledzone genetyczne ) wybudowali bazę US - żołdaków / okupantów 🤡🤡🤡 a teraz chcą kasy za bestialstwo
Gugamik
2 miesiące temu
Ruskie od nas niby wyszli ale dalej liczą głosy także PiSu.
Lord
2 miesiące temu
A kto zlodzieje tam prosił.
Pola
2 miesiące temu
Rozpętać wojnę nie jest trudno. Lepiej żeby stary pierdzioch pomyślał o skutkach. I wojować na terenie Ameryki, z dala od Europy.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić