Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Donald Trump nie weźmie udziału w kolejnych konferencjach prasowych. Wyjawił powód

14

Dotychczas prezydent USA brał regularny udział w spotkaniach z dziennikarzami. Jednak Donald Trump osobiście zapowiedział, że nie będzie już organizował konferencji prasowych na temat pandemii COVID-19. Powodem jest reakcja na jedną z jego ostatnich wypowiedzi.

Donald Trump już nie będzie organizował konferencji prasowych
Donald Trump już nie będzie organizował konferencji prasowych (Getty Images, Bloomberg)

Donald Trump poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem Twittera. Jak podaje "Independent" prezydent zdradził powód swojej rezygnacji oraz wyraził żal, że okrzyknięto go "najtrudniejszym prezydentem w historii kraju". Sam uważa się za prawdopodobnie jednego z najciężej pracujących liderów USA.

Ludzie, którzy znają mnie i historię naszego kraju, twierdzą, że jestem "najtrudniejszym prezydentem w historii". Nic o tym nie wiem, ale jestem pracowity i prawdopodobnie dokonałem więcej w ciągu pierwszych 3 i pół roku, niż jakikolwiek prezydent w historii – cytuje Donalda Trumpa "Independent".

Dlaczego Donald Trump rezygnuje z konferencji prasowych na temat koronawirusa?

Prezydent jest niezadowolony z odbioru jednej z jego ostatnich wypowiedzi. Donald Trump zalecił na konferencji prasowej, aby zapobiegać koronawirusowi poprzez wstrzykiwanie do organizmu środków dezynfekujących.

Zobacz także: Zobacz też: USA. "Władze przespały ten moment". Kolejny stan ma olbrzymi problem

Widzę środek dezynfekujący, który wybija go w minutę. Chwileczkę. Czy istnieje sposób na zrobienie czegoś takiego poprzez wstrzyknięcie do organizmu? [...] Warto byłoby to sprawdzić – cytuje Donalda Trumpa CNBC.

Według ustaleń "Novinite.com" wypowiedź Trumpa przyniosła tragiczne konsekwencje. Skrytykował ją między innymi dr Ryan Marin, toksykolog i i lekarz pogotowia w University Hospitals w Cleveland. Jak twierdzi, w ciągu ostatnich dni znacznie wzrosła liczba pacjentów, którzy zatruli się środkami dezynfekującymi.

Sam Donald Trump twierdzi, że jego komentarz został niewłaściwie zrozumiany. Prezydent Stanów Zjednoczonych tłumaczył, że wypowiedź na temat środków dezynfekujących była jedynie sarkastyczna, a media zmanipulowały jej sens.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić