Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Donald Trump ponuro o koronawirusie. Przewiduje długą walkę

42

Donald Trump diametralnie zmienił swoje prognozy na temat epidemii koronawirusa. Jeszcze niedawno prezydent USA przekonywał, że świat upora się z problemem w ciągu kilku tygodni. Teraz Trump kreśli ponurą wizję wielomiesięcznej batalii z wirusem.

Donald Trump ponuro o koronawirusie. Przewiduje długą walkę.
Donald Trump ponuro o koronawirusie. Przewiduje długą walkę. (Getty Images, Win McNamee)

Biały Dom opublikował obszerną listę zaleceń na czas pandemii koronawirusa. Starając się powstrzymać zarazę, władze USA wprowadziły nowe wytyczne, które obowiązują obywateli przez kolejnych 15 dni. Prezydent wezwał wszystkich, a przede wszystkich starszych Amerykanów, do pozostania w domach, unikania tłumów i powstrzymania się od wizyt w restauracjach.

Donald Trump przyznał, że koronawirus może doprowadzić kraj do recesji

Prezydent USA zmienił swój dotychczasowy optymistyczny ton wypowiedzi o epidemii. Po raz pierwszy nie wykluczył, że z powodu wirusa Ameryka może doświadczyć poważnych turbulencji gospodarczych. Wytyczne wydano w poniedziałek, który z powodu paniki inwestorów był kolejnym dniem załamania na Wall Street - tak źle nie było od 1987 r.

Kiedy pokonamy koronawirusa? "W lipcu, sierpniu". Na pytania o spodziewany termin opanowania zarazy, Donald Trump zasugerował koniec lata. "Jeśli wykonamy naprawdę dobrą robotę" - zastrzegł prezydent USA.

Zobacz też: Atak w Jerozolimie. Zaczął strzelać do policji. Wszystko nagrały kamery

Zbierzemy się razem jako jeden naród i pokonamy wirusa - dodaje Amerykanom otuchy Donald Trump.

Lista zaleceń pokrywa się z wytycznymi z innych krajów objętych pandemią. Amerykańska administracja radzi obywatelom, żeby nie zbierali się w grupy powyżej 10 osób, unikali podróży i spotkań towarzyskich oraz uczyli się w domach. Zalecenia obowiązują przez najbliższe pół roku - informuje Associated Press.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić