Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Angelika Karpińska09.10.19 (14:50)

Dzieci cierpiały w Częstochowie. Ksiądz skazany

Częstochowa była wstrząśnięta, gdy sprawa wyszła na jaw. Teraz Sąd Okręgowy pod Jasną Górą wymierzył karę 5 lat pozbawienia wolności księdzu Mirosławowi L. Duchowny został oskarżony o przestępstwa seksualne wobec dzieci z salezjańskiego domu dziecka w Częstochowie, którego był dyrektorem.
wideonet / iStock.com

Ksiądz Mirosław L. z Częstochowy otrzymał również dożywotni zakaz obejmowania stanowisk związanych z edukacją i opieką nad dziećmi. Wobec duchownego zastosowano także środek zabezpieczający w postaci pobytu w zakładzie psychiatrycznym - podaje PAP.

Sąd Okręgowy w Częstochowie wymierzył też księdzu karę grzywny w wysokości 1000 zł. Duchowny musi również wpłacić pokrzywdzonym zadośćuczynienia w wysokości od 2 do 8 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

REKLAMA

Ofiarą księdza padło 5 podopiecznych domu dziecka w Częstochowie. Były to dzieci w wieku od 14 do 17 lat. W akcie oskarżenia znalazło się 11 przestępstw, wśród których było doprowadzenie małoletnich do wykonania i poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym oraz stosowanie wobec wychowanków przemocy.

Zobacz także: Film "Tylko nie mów nikomu" atakiem na Kościół? Zbigniew Ziobro odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij