Barbara Jaros| 
aktualizacja 

Dzieci wśród co najmniej 12 ofiar bezwzględnego supertajfunu na Filipinach

6

Tajfun Mangkhut zabił już co najmniej 12 osób. Wielu mieszkańców Filipin uznaje się za zaginionych, a władze szacują, że liczba ofiar wzrośnie.

Dzieci wśród co najmniej 12 ofiar bezwzględnego supertajfunu na Filipinach
(East News)

Żywioł uderzył w prowincję Cayagan na wyspie Luzon. Burmistrz Mauricio Domogan powiedział, że trzy osoby utonęły, a sześć zaginęło w mieście Baguio po tym, jak gwałtowne wichury zburzyły ich domy, a ulewy spowodowały osuwiska. Według prezydenckiego doradcy Francisa Tolentina właśnie w jednym z takich osuwisk zginęło dwoje dzieci, jedno w wieku niemowlęcym.

Niszczycielski tajfun kieruje się teraz w stronę chińskiego wybrzeża. W chińskiej prowincji Fujian ewakuowano 51 tys. osób - informuje metro.co.uk. Odwołano też wszystkie loty Cathay Pacific.

Średnia siła wiatru to 185 kilometrów na godzinę. Ostrzeżenia mówiły nawet o 6-metrowych falach sztormowych. Chociaż żywioł osłabł do 4. z 5 stopni w skali Saffira-Simpsona, wciąż jest skrajnie niebezpieczny.

Supertajfun uznany został za najsilniejszy w tym roku cyklon tropikalny. Żywioł poczynił na wyspie ogromne szkody materialne. Wstępnie mówi się o zdewastowanych uprawach rolnych, zniszczonym terminalu lotniczym w mieście Tuguegarao i wywołanych ulewami podtopieniach.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Wleciał w oko huraganu Florence. Nagranie z samolotu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić