Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 
aktualizacja 

Dziecko było chorobliwie otyłe. Niezwykła przemiana

29

Cztery lata temu cały świat litował się nad losem indonezyjskiego dziecka, które w wieku 10 lat ważyło 193 kg. Teraz trener nastolatka pokazał swojego odmienionego podopiecznego. Dziecko schudło ponad 100 kg.

Dziecko było chorobliwie otyłe. Niezwykła przemiana
(Instagram.com, Ade Rai)

Chorobliwie otyły chłopiec z Indonezji zaskoczył cały świat. Kilka lat temu 10-letni Aria Permana z prowincji Jawa Zachodnia znalazł się na pierwszych stronach gazet z całego globu z powodu swojej patologicznej otyłości. Indonezyjczyk ważył aż 193 kilogramy i miał poważne problemy z poruszaniem się i wykonywaniem codziennych czynności.

Teraz jego trener pokazał światu odmienionego nastolatka, szczuplejszego o 110 kg. 14-letni już Permana waży obecnie 83 kilogramy i na tym nie zamierza poprzestać. Chłopiec ćwiczy pod kierunkiem kulturysty Ade Raia, jest też pod opieką zespołu lekarzy.

Sukces Arii wynika wyłącznie z jego samozaparcia, zachowania jego rodziny i wsparcia medycznego - podkreśla trener chłopca.

Zobacz też "Zostałam bez kasy i bez pracy". Paulina Młynarska o swoim kryzysi

Ojciec nastolatka przyznaje, że na metamorfozę syna miało wpływ kilka czynników. Były to przede wszystkim wprowadzenie odpowiedniej diety i regularnych ćwiczeń, ale również operacje bariatryczne. Rodzice dziecka uważają, że tylko dzięki połączeniu tych elementów osoby patologicznie otyłe mogą znowu być zdrowe.

Historia Arii powinna być cenną lekcją dla nas wszystkich. Mam nadzieję, że również dla rodziców, którzy kształtują wzorce żywieniowe swoich dzieci - podkreśla Ade Rai.

Ostatnia uwaga trenera dotyka ważnego problemu społecznego w Indonezji. Spory odsetek ludności, zwłaszcza starszego pokolenia, uważa lekką nadwagę u dzieci za oznakę dobrobytu i zdrowia. Aria czeka teraz na kolejną już operację usunięcia nadmiaru skóry - informuje portal Detikcom.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić