Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Dziecko prawie bez mózgu dziś. Są zdjęcia. Namawiali matkę na aborcję 5 razy

198 reakcji
7
0
191
Podziel się

Gdy się urodził, miał tylko 2 proc. mózgu. W czasie ciąży lekarze namawiali jego rodziców na aborcję. Nikt nie dawał mu szans na przeżycie. A jednak. Noah ma dziś 7 lat, a jego mózg rozwinął się do 80 proc. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Dziecko prawie bez mózgu dziś. Są zdjęcia. Namawiali matkę na aborcję 5 razy
(ITV)

Gdy Shelly Wall z Anglii była w ciąży, lekarze wykryli znaczne wady rozwojowe płodu. Lekarze pięciokrotnie namawiali kobietę, by przerwała ciążę. Shelly odmówiła aborcji i zdecydowała się urodzić, ale była przygotowana na najgorsze.

Myślę, że gdyby młodym ludziom zaoferowano taki wybór, mogliby odczuwać silną presję i podjęliby się tego. Ponieważ jesteśmy starszymi rodzicami, znamy nasze umysły i jesteśmy pozytywnymi ludźmi, chcieliśmy dać Noahowi szansę na życie - komentuje decyzję Rob, ojciec chłopca.

Noah urodził się z rozszczepionym kręgosłupem, wodogłowiem i miał zaledwie 2 proc. mózgu. To nie dawało mu praktycznie żadnych szans na przeżycie więcej niż kilku dni. Jego lekarz zdecydował, że jedyną nadzieją będzie wszczepienie zastawki. Przypuszczał jednak, że mimo to, chłopiec będzie niepełnosprawny umysłowo i nie będzie w stanie mówić, widzieć, słyszeć ani się poruszać.

Wbrew temu co mówili lekarze, Noah zaczął się rozwijać. Gdy miał 3 lata, badanie wykazało, że jego mózg urósł do 80 proc. objętości. Chłopiec potrafi mówić, a jego rodzice nie tracą nadziei, że kiedyś będzie w stanie także samodzielnie chodzić. Noah zapisał się już na kurs surfowania i marzy, by nauczyć się jeździć na nartach. Nadzieję daje mu leczenie w klinice w Australii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

191
7
0
KOMENTARZE
(191)
czaro
2 miesiące temu
Prawdziwy cud. Trzymam kciuki za chłopaka. Zdrowia!
Hetman.
2 miesiące temu
Nieodgadniona moc najwyższego uczucia miłości rodziców,do dziecka...............................
RRRR
2 miesiące temu
PFFFF....CZASAMI MAM WRAŻENIE ŻE U NAS PONAD POŁOWA POPULACJI MA TYLE MÓZGU...I CO? ŻYJĄ
KaczyKuper
2 miesiące temu
Wśród tego nawału strasznych, tragicznych informacji, ta akurat jest wyjątkowo pozytywna.
gorszy sort
2 miesiące temu
Zwróćcie uwage, że to NIE DZIEJE się w Polsce. U nas by tylko walczyli o poczęte. A potem? Rodzice zostaliby sami, bez pomocy, bez grosza na leczenie, rehabilitację....
Najnowsze komentarze (191)
Jaksa
2 miesiące temu
Kobieto Jestes wspaniala , bedzie dobrze
Karma
2 miesiące temu
Fajny 😊
momo
2 miesiące temu
ciekaw jestem ile % takich przypadków tak się kończy?
MARY
2 miesiące temu
BOZE MIEJ GO W OPIECE---DZIEKUJĘ ZA CUD, KTÓRY POKAZAŁES W TYM ŻYCIU...
szogun
2 miesiące temu
borysek b. miał to samo ale jemu nie odrosło!-zapisał sie do PO
Tomi
2 miesiące temu
Czekam na komentarz zabójców dzieci, tak dzieci nie żadnych płodów- zwolenników aborcji.
miniibokser
2 miesiące temu
Uwaga manipulacja.
Okej
2 miesiące temu
Zawsze warto mieć nadzieję co mogło się stać gorszego od dzieciobójstwa przez własnych rodziców z udziałem mordercy lekarza puki jest życie jest nadzieja każdy umrze po ,30 czas leci jak szalony raczej mało kto ma szansę na życie jak z filmu binda szybkich i wściekłych czy być bogatym szejkiem najważniejsze to żyć z własnym sumieniem w zgodzie nie krzywdzić innych i mocy patrzeć sobie w twarz w lustrze
Hhj
2 miesiące temu
Piekny chłopczyk szok jednak są ludzie na tym świecie
Edek
2 miesiące temu
Co to za bzdura,że mógł mu urósł z 3 procent do 80?przecież to nie kwiatek,czaszka była pusta?
Martin
2 miesiące temu
Możecie mnie minusować, ale ten chłopczyk raczej zdrowy nigdy nie będzie. Od najmłodszych lat na wózku, mięśnie poprzecznie prazkowane też będą słabe Teraz jest jeszcze dzieckiem i ma w miarę spokojne życie, ale za kilkanaście lat będzie miał dosyć takiego życia. Takie mam zdanie i tyle. Mam sąsiadkę ktora urodziła syna z poważną chorobą genetyczną. W pierwszych latach jakoś to było, niestety był niesprawny umysłowo a później w wieku dojrzewania rak za rakiem. Krtani, mózgu i inne. Przeszedł kilka ciężkich operacji wycinania tych guzów. W pewnym momencie w dwa tygodnie guz w okolicach krtani był tak duży, że zmarł w wieku ok. 15 lat. Niestety źycie jest brutalne. Pozdrawiam
On
2 miesiące temu
Nie wierzę że z 2% mózg urósł do 80% po urodzeniu.
jjjjjjjjjjjjj...
2 miesiące temu
w ewangelii jest mowa o kobiecie z wielką wiara ze Jezus ma wladze nad chorobami----co w tym dziwnego, ze mama chlopca ma taką samą wiare? na pewno wolala do Jezusa-ulituj sie nad moim synkiem....nie widze nic dziwnego--ty też wołaj do Jezusa. amen. film pt nieplanowane--kazdy musi obejrzec
Bolomana
2 miesiące temu
Bardzo pozytywny news, cieszy każde ocalone i szczęśliwe życie. Swoją drogą Jachira ma jeszcze słabiej rozwinięty mózg (chyba trochę poniżej 40%) a robi karierę w polityce i w mediach społecznościowych. I w jednym i drugim przypadku super sprawa!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić